Влада США готує "план порятунку" Intel – справи компанії зовсім кепські

Американський чіпмейкер переживає, мабуть, найважчий період за всю свою історію.

Американський чипмейкер Intel переживає, мабуть, найважчий період за всю свою історію. Останній квартал завершився для неї гігантським чистим збитком у 16,6 млрд доларів. Утім, хоронити компанію навряд чи варто.

Як повідомляє видання Semafor, посилаючись на джерела в міністерстві торгівлі США та Конгресі, американські політики настільки стурбовані долею Intel, що вже почали обговорювати негативний сценарій, у разі настання якого компанія не зможе самостійно вийти з кризи.

На поточному етапі обговорення тільки розпочалися, проте чиновники вже близькі до визнання того, що Intel не можна збанкрутувати, оскільки її виробничі потужності та технології розглядаються як ключові для відновлення напівпровідникової галузі в США. Intel є єдиною компанією США, яка проєктує і виробляє чіпи самостійно.

Один із можливих сценаріїв – злиття Intel з однією з великих американських компаній. Джерело згадує AMD і Marvell, втім, перший варіант навряд чи можливий з погляду антимонопольних законодавств різних країн.

Крім фінансових труднощів, для Intel завершилася ціла епоха завдовжки майже 30 років: компанію виключили з промислового індексу Доу Джонса, замінивши її на NVIDIA, що підкреслює масштаб її нинішніх проблем.

Як писав УНІАН, AMD поклала на лопатки Intel, представивши "найкращий у світі ігровий процесор". Це 8-ядерний Ryzen 7 9800X3D зі 104 МБ кешу, частотою 5,2 ГГц і TDP 120 Вт, який у середньому на 20% продуктивніший за Core Ultra 285K,

Тим часом Nvidia планує випустити власні процесори для ПК уже в 2025 році, склавши конкуренцію Intel і AMD. Сучасна ПК-індустрія відчайдушно потребує інновацій, чим і вирішив скористатися гігант у сфері чіпів.

Вас також можуть зацікавити новини: