Туристам розповіли, як задобрити місцевих жителів під час відпустки / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Багато туристів, вирушаючи в закордонну подорож, часто забуваються і поводяться неналежним чином. І один із головних гріхів горе-відпочивальників – незнання місцевих традицій. Особливо актуальним це стало на тлі масових протестів жителів деяких популярних країн проти туристів.

Зокрема, представник французького преміум-туроператора Club Med зазначив, що один зі способів, за допомогою якого туристи можуть уникнути незручних ситуацій із місцевими жителями, – це вивчити місцеву культуру чайових, пише Daily Express.

"Етикет чайових варіюється залежно від країни, яку ви відвідуєте. Це спосіб оцінити зусилля і якість обслуговування, що надається працівниками, включно з офіціантами, офіціантками, барменами і кухарями. Було б розумно вивчити, що вважається прийнятним для країни, яку ви відвідуєте, щоб нікого не образити, хоча зазвичай достатньо від 5 до 15 відсотків", – зазначив він.

Відео дня

Водночас у Club Med також рекомендували туристам проявляти обережність під час вживання їжі в громадських місцях, наприклад, в ресторанах, або погоджуючись пообідати з місцевими жителями.

"Дотримання місцевих обідніх звичаїв, як-от очікування місця, правильне використання посуду та висловлення подяки за їжу, – ось деякі способи, за допомогою яких ви можете виявляти повагу, насолоджуючись послугами гостинності у відпустці", – зазначив експерт.

Крім того, представник Club Med наголосив, що хороший спосіб показати, що туристи поважають жителів під час відпустки, – це вивчити основні фрази місцевою мовою.

"Вивчення всього кількох основних фраз рідною мовою за кордоном може стати величезним знаком поваги до корінних жителів і допомогти створити миттєві зв'язки з людьми. Мандрівникам варто вивчити такі загальні слова, як "привіт", "до побачення", "будь ласка" і "дякую". Хоча ті, кому легко дається вивчення мов, можуть вивчити фрази, які допоможуть питати дорогу, їжу або напої, і навіть просто підтримувати дружню бесіду", – додав він.

Як повідомляв УНІАН, раніше туристам розповіли, скільки чайових прийнято залишати в найпопулярніших країнах Європи.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.