Під час польоту важливо контролювати сон / фото ua.depositphotos.com

Експерт зі сну Макс Стівенс розповів, як авіапасажири можуть уникнути наслідків джетлагу через зміну часових поясів під час далекомагістрального рейсу.

Хоча багато хто вважає, що сон під час тривалого рейсу може бути найкращим способом провести час, насправді неконтрольований сон може завдати шкоди режиму сну під час зміни часових поясів. Тому важливо навчитися контролювати сон під час польоту, пише The Sun.

Ось кілька порад від експерта з цього питання Макса Стівенса.

Відео дня

Вимкніть мобільні пристрої

Цифрові екрани мобільних пристроїв, за допомогою яких пасажири люблять коротати час в польоті, випромінюють синє світло, що пригнічує вироблення мелатоніну, через що важче заснути.

"Щоб вирішити проблему синього світла на вашому телефоні чи інших пристроях, ви можете придбати окуляри з фільтром синього світла в Інтернеті, які блокують частину синього світла, допомагаючи швидше заснути", – зазначив Стівенс.

Носіть правильний одяг

Температура з салоні літака під час польоту може помітно коливатися, тому слід підбирати відповідний одяг, що допоможе заснути.

За словами експерта зі сну, для більшості людей температура від 18 до 20 градусів є оптимальною для нічного відпочинку. Оскільки ви ніколи не знаєте, чи буде жарко або холодно на борту літака, слід підібрати багатошаровий одяг, щоб в разі чого швидко зняти з себе зайве або навпаки одягнутися тепліше.

Також варто прихопити з собою маску для сну.

Використовуйте "рожевий шум"

Під рожевим шумом маються на увазі звуки, до яких, зокрема, відносяться звуки шуму хвиль або сильного вітру. Їх прослуховування є широко використовуваною технікою сну.

"Якщо ви слухали "білий шум" у літаку і це вам не допомогло, спробуйте "рожевий шум", оскільки це може допомогти вам швидше заспокоїтися і проспати більшу частину польоту", – пояснив Стівенс.

Уникайте вживання алкоголю

Якщо ви хочете добре виспатися під час наступного рейсу, постарайтеся утриматися від спиртних напоїв, адже, за словами експерта, вживання алкоголю погіршує якість сну.

"Навіть коли ви прокинетеся, ви будете почувати себе втомленим і млявим", – констатував Стівенс.

Раніше УНІАН писав про таке поняття як "сон-туризм", що користується все більшою популярністю серед туристів у всьому світі. Цей формат відпочинку має передбачає створення умов, щоб турист міг гарненько виспатися і таким чином поправити здоров'я.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.