этот материал доступен на русском

В ООН заявляють про необхідність додаткових заходів для закріплення режиму тиші на Донбасі

23:36, 12 лютого 2019
Війна
666 0
Єнча заявив, що в ООН повністю відданні продовженню надання гуманітарної допомоги / фото wikipedia.org / Vanya25

Помічник генерального секретаря ООН з політичних питань Мирослав Єнча заявляє про потребу погодження додаткових заходів для закріплення стійкого і незворотного режиму припинення вогню на Донбасі. 

Про це він сказав на засіданні Ради безпеки ООН з приводу четвертої річниці з часу підписання Комплексу заходів з виконання Мінських угод. 

Єнча заявив, що поява жертв серед людей та руйнування на Донбасі об'єктів критичної інфраструктури продовжуються на майже щотижневій основі. 

"Водночас оцінюється, що 1,8 мільйона людей залишаються внутрішньо переміщеними особами. Періодичне загострення нагадує нам про нестабільну реальність вздовж лінії розмежування, яка продовжує негативно впливати на без того складну соціально-економічну ситуацію і продовження руйнування інфраструктури у зоні конфлікту", - заявив Єнча. 

"Існує наполеглива необхідність погодити додаткові заходи, які зроблять режим припинення вогню стійким і незворотним. Без зволікання, пріоритетом сторін має бути відведення важкого озброєння з населених районів, розведення сил, і захист критичної цивільної інфраструктури", - наголосив він. 

Читайте такожТри європейські країни виділили Донбасу 14 мільйонів доларів

Єнча заявив, що в ООН повністю відданні продовженню надання гуманітарної допомоги. 

Помічник генерального секретаря ООН заявив, що Мінські угоди залишаються єдиною узгодженою основою для досягнення миру шляхом проведення переговорів.

"Хоча дипломатичні зусилля в рамках Мінських угод продовжуються, положення Мінських угод, на жаль, залишаються здебільшого невиконаними, в тому числі їхні ключові безпекові та політичні аспекти", - наголосив він.

"Переговори, здається, втратили імпульс. При цьому, головні зацікавлені сторони нездатні або незацікавлені добитися домовленості щодо ключових подальших кроків або відхиляються зосереджувати увагу на виконанні погоджених кроків", - наголосив Єнча. 

Також він заявив, що "впродовж останніх п'яти років конфлікт на сході України не є сплячим, і не є замороженим". 

"Це конфлікт, який відбувається в серці Європи та продовжує призводити до жертв", - заявив Єнча. 

Також він додав, що цього тижня ще один раунд переговорів відбудеться у Мінську в рамках засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.

"В ООН щиро сподіваються та очікують, що відповідні сторони досягнуть відчутних результатів на цих зустрічах і виконають рішення сумлінно й без затримок", - наголосив Помічник генерального секретаря ООН. 

"Організація Об'єднаних Націй знову закликає до швидкого прогресу у виконанні Мінських угод. Організація Об'єднаних Націй також наполегливо закликає сторони уникати будь-яких односторонніх кроків, які можуть поглибити, розділити або відійти від літери й букви Мінських угод", - сказав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter