Зеленський змінив командувача Об'єднаних сил / facebook.com/24th.brigade

Обговорення зміни командувача Об'єднаних сил з Юрія Содоля на Андрія Гнатова - "це лише верхівка айсберга саме в публічній складовій, яка ширилася українським суспільством".

Про це заявив військовий експерт, екс-речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в інтерв'ю Radio NV. Він додав, що в цьому питання є ще і внутрішні комунікації, і там так само виникали певні непорозуміння. Стосовно Содоля Селезньов зазначив, що якщо до нього є питання у правоохоронних структур, то очевидно, що в законний спосіб ці питання мають бути перевірені. "Хайп точно зараз не на часі. Якщо починається така потужна інформаційна хвиля, треба дивитися, що є її природою. Чи то певні суспільно-політичні заходи, чи то якісь інші процеси, пов’язані з цим", - підкреслив експерт.

Селезньов також прокоментував дані про те, що Содоль не прихильник натовської практики після кожної операції розбирати її детально з учасниками. "Якщо Україна декларує свій шлях до НАТО, міністр оборони заявляє, що ЗСУ повністю готові до входу в Північноатлантичний альянс з одного боку, а з іншого боку, ми чуємо такі серйозні звинувачення, мовляв, командири всіх рівнів не проводять відповідні розбори, як то кажуть, польотів, то постає виклик: а чи насправді відповідає українське військо тим нормам, правилам та алгоритмам, які прийняті в країнах Північноатлантичного альянсу?", - сказав Селезньов.

Відео дня

"Щодо Андрія Гнатова, то я знаю його [зі звання] лейтенанта, ми разом з ним проходили [службу] в частинах та підрозділах військ берегової охорони Військово-морських сил України", поділився Селезньов.

Він також охарактеризував Гнатова як порядного, професійного, патріотичного офіцера, який неодноразово доводив високі командирські та лідерські якості. "ЗСУ від цього призначення лише виграють", - констатував Селезньов.

"Існує правило трьох "п" — патріотизм, професійність, порядність. Ці чесноти мають пряме відношення до Андрія Гнатова. Я певен в тому, що на новій посаді він ці чесноти буде використовувати", - висловив переконання Селезньов і додав, що Гнатов був учасником кількох військових операцій і на півдні, керував військами на бахмутському напрямку.

"Тож, дорікати йому у неспроможності організувати ведення ефективних бойових дій, мабуть, не варто", -  зауважив експерт.

"У будь-якому разі ми маємо розуміти, що ротація відбулася, і оцінювати Андрія Гнатова на новій посаді будемо за результатами його управління", - констатував Селезньов.

Відставка Содоля: що передувало

11 лютого 2024 року Юрій Содоль був призначений президентом України на посаду Командувача об'єднаних сил ЗСУ. Він змінив на цій посаді Сергія Наєва.

Як відомо, останні кілька днів у мережі закликали провести розслідування щодо генерал-лейтенанта Юрія Содоля. Зокрема, заяву із таким закликом до Державного бюро розслідувань подав начальник штабу бригади "Азов" Національної гвардії Богдан Кротевич. Хоча Кротевич імені генерала не називав, те, що йдеться саме про Содоля, підтвердили джерела УП. 

Вас також можуть зацікавити новини: