Зеленський зняв Содоля з посади командувача обʼєднаних сил ЗСУ / скріншот

Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення зняти з посади  командувача Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля.

Про це глава держави повідомив у відеозверненні. На місце Содоля призначать бригадного генерала Андрія Гнатова.

Про причини відставки Содоля Зеленський не говорив. 

Відставка Содоля: що передувало

11 лютого 2024 року Юрій Содоль був призначений президентом України на посаду Командувача об'єднаних сил ЗСУ. Він змінив на цій посаді Сергія Наєва.

Як відомо, останні кілька днів у мережі закликали провести розслідування щодо генерал-лейтенанта Юрія Содоля. Зокрема, заяву із таким закликом до Державного бюро розслідувань подав начальник штабу бригади "Азов" Національної гвардії Богдан Кротевич. Хоча Кротевич імені генерала не називав, те, що йдеться саме про Содоля, підтвердили джерела УП. 

"...написав листа в ДБР з закликом про відкриття розслідування на одного військового генерала, який, на моє переконання, вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал. Мені похрін чи почнуть розслідування проти мене і мені пох*р чи посадять мене в тюрму. Мені не пох*р, що судять комбатів та комбрігів за втрату спостережного посту, але не судять генерала за втрату областей та десятків міст та втрату тисяч солдат. Ті умови, при яких зараз воюють бригади, я скажу так – це нереальний героїзм, в першу чергу солдат, командирів взводів, рот, батальйонів та бригад. І героїзм їх покладається в тому, що вони стримують ворога не завдяки, а всупереч.

Іноді мені здається, що світ посилає нам покидьків, щоб нас згуртувати. І всі військові зараз розуміють, про яку людину я кажу, бо 99 відсотків військових його ненавидять за те, що він робить. Ця людина  починає розслідування проти командирів, які наступають і не втрачають позиції, проте проти себе він службові розслідування не ініціює", – написав Кротевич у Телеграм.

Хто такий Андрій Гнатов

Згідно з даними з відкритих джерел, Андрій Гнатов у 2001 році закінчив Харківський інститут танкових військ. Він – колишній начальник штабу і заступник командувача військ оперативного командування "Південь".

У 2016—2018 роках Гнатов обіймав посаду начальника штабу 36-ї окремої бригади морської піхоти, сформованої з підрозділів-вихідців з Криму, пишуть у ЗМІ. Крім того, Гнатов служив на півострові до того, як його окупувала Росія.

Зі створенням командування Морської піхоти України Гнатов був призначений командиром 36-ї окремої бригади морської піхоти. Її він очолював до 2021 року.

Крім того, у 2023 році він був керівником оборони Бахмута.

Також зазначається, що в 2019 році "прокуратура" терористичного угруповання "ДНР" порушила проти Андрія Гнатова "справу" за нібито "вчинення терористичного акту". 

Гнатов має кілька нагород:

Хрест бойових заслуг (2022) – за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу, вірність військовій присязі;  

Орден Богдана Хмельницького III ст. (2020) – за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, виявлену під час бойових дій, зразкове виконання службових обов'язків та високий професіоналізм;

Медаль "За військову службу Україні" (2015) – за мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, підтримання боєздатності Військово-Морських Сил Збройних Сил України, вірність військовій присязі.

Кадрові зміни в Україні: інші новини

Президент України Володимир Зеленський звільнив українського дипломата Василя Зварича з посади посла у Польщі. Його було призначено послом у Чехії. Про причини цього рішення не повідомлялося. 

Також на сайті президента було опубліковано указ про ризначення Івана Довганича Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Ірак. З 2006 по 2008 рік він обіймав посаду Тимчасового повіреного у справах України в Іраку. Згодом був послом України у В'єтнамі та Королівстві Камбоджа.

Вас також можуть зацікавити новини: