Експерт розповів, скільки людей потрібно ЗСУ / фото facebook.com/JointForcesCommandAFU

Розмови про те, що Україні більше непотрібно мобілізувати півмільйона людей – не відповідають дійсності, заявив військовий аналітик, ветеран АТО Євген Дикий в ефірі Апостроф TV.

"Я хочу, щоб кожна людина, яка каже, що нам непотрібно півмільйона – щоб вона поїхала в окоп і сказала це хлопцям в обличчя. Я не знаю, кому не треба мобілізовувати півмільйона. Адже нам треба, щоб армія могла нас захистити від цього нового наступу", – сказав Дикий.

Він зазначив, що протягом повномасштабної війни РФ активно поповнює мобілізаційні резерви, тоді як Україна відстає від необхідних показників. 

Відео дня

"Весна 2022 року – у нас до лав ЗСУ стає 700 тис. людей, майже всі добровольці однією хвилею. Ми переламуємо хід війни, починаємо перемагати. Осінь 2022 – у відповідь на це РФ проводить першу хвилю мобілізації, 450 тис. за одну хвилю. Далі весь 2023 рік вони набирають людей на контракт, за рік вони набрали близько 550 тис. Разом це мільйон, зараз вони планують мобілізувати ще 300 тис. Вони 1,3 млн доливають за ці півтора року, а ми майже не поповнюємося", – сказав Дикий. 

Експерт зазначив, що те поповнення, яке нині приходить до української армії – менше за втрати Сил оборони. Не кажучи вже про створення нових підрозділів. 

"Зараз фронт якось тримається. І для мене диво, як це відбувається. Адже на деяких ділянках фронту співвідношення сил 10 до 1. І нам у такій ситуації не треба півмільйона? Якби у нас ще була технологічна різниця, як, наприклад, у Заходу із Талібаном чи хуситами. Але всім очевидно, що у нас з Росією все на одному рівні, ми воюємо однаковою зброєю. Тому кількість людей має бути співставна", – пояснив Дикий.

Мобілізація в Україні: що відомо

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україні не потрібно мобілізувати 500 тис. людей, адже в ЗСУ знайшли резерви, які раніше не були застосовані на фронті.

Напередодні Зеленський опустив межу призову українців до 25 років. За інформацією від військового експерта Олександра Мусієнка, командири хотіли знизити призовний вік до 23 років. Адже "омолодження" особового складу - базова потреба України як воюючої країни.

Вас також можуть зацікавити новини: