ЗСУ потребують поповнення запасів озброєння на лінії фронту / фото 59 ОМПБр ім. Якова Гандзюка

Навіть після того, як пакет військової допомоги для України на 60,8 мільярда доларів ухвалив Сенат США, залишається незрозумілим, скільки часу знадобиться для передання необхідного озброєння ЗСУ на лінію фронту, і чи врятує воно від російського наступу, пише Politico.

"Нагальне питання полягає в тому, наскільки швидко будуть доставлені матеріальні засоби, зброя і боєприпаси, особливо артилерійські снаряди та системи ППО. Чи відбудеться все це в останній момент, напередодні очікуваного російського наступу в червні або липні, який, як побоюються українські командири, може пробити дірки на лінії фронту України? І якщо так, то що буде після?" - наголошується в публікації.

Вказується, що все це частково залежить від того, скільки коштів було заздалегідь розміщено в Європі в очікуванні схвалення пакета Конгресом США: Пентагон подавав обнадійливі сигнали про те, що він накопичує запаси комплекту перед голосуванням.

Відео дня

"Ми очікуємо, що пріоритетом буде артилерія (боєприпаси і стволи), а також системи протиповітряної оборони і ракети для поповнення запасів, виснажених нещодавніми російськими авіаударами, особливо по енергетичній інфраструктурі України", - зазначив аналітик Королівського інституту збройних сил у Лондоні Метью Савілл.

Однак, на його думку, навіть швидка доставка артилерійських снарядів не створить негайного паритету, "але допоможе скоротити розрив", послугує для такого необхідного "підвищення бойового духу" та забезпечить "необхідні попередні умови для відновлення українських бойових сил і, що особливо важливо, для шансу домогтися прогресу наступного року".

"І тим не менше, цих поповнень запасів, як і раніше, буде недостатньо, щоб зробити щось більше, ніж допомогти Україні зміцнити свою обороноздатність перед імовірним наближенням російського шторму. І вже точно Україні не вистачить сил, щоб самій перейти в наступ", - констатували в Politico.

Там акцентували, що тільки 28 мільярдів доларів із затвердженого пакета призначені для прямих військових поставок з боку США, 13,9 мільярда доларів - для допомоги Україні в закупівлі обладнання на ринку, а 13,7 мільярда доларів - для закупівлі американських систем у приватного сектора.

"Що ж станеться після того, як цей пакет буде використано для відбиття російської атаки? І чи може Україна розраховувати на контрнаступ наступної весни?... На жаль, непередбачуваність поставок навряд чи покращиться через майбутні вибори як у США, так і в Європі. Насправді, вона може посилитися. Але в Києві сподіваються, що навіть якщо колишній президент США Дональд Трамп буде переобраний, Європа тепер має час підготуватися і зможе втрутитися, щоб заповнити дефіцит потреб України наступного року", - ідеться в публікації.

Допомога Україні від США - актуальне

Нагадаємо, в ніч на 24 квітня Сенат США схвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в розмірі 95,2 млрд. доларів. З них понад 60 млрд доларів передбачено для України.

Законодавці схвалили цей пакет переважною більшістю голосів: голоси "за" віддали 79 сенаторів, "проти" висловилися 18.

Вас також можуть зацікавити новини: