Україна розраховує на допомогу США / фото president.gov.ua

Якщо військова допомога США відновиться, Україна може провести 2024 рік, зміцнюючи свою повітряну і наземну оборону, навчаючи свіжі війська, даючи відсіч військам РФ дальніми ударами і готуючись до наступу в 2025 році, пише The Wall Street Journal з посиланням на військових аналітиків.

Зазначається, що військові перспективи України стануть головною темою в липні, коли НАТО проведе саміт у Вашингтоні на честь свого 75-річчя. І в тому разі, якщо Штати не відновлять свою військову підтримку, а російські сили досягнуть подальших успіхів, святкова зустріч Альянсу може перетворитися на "протверезний момент", який викличе занепокоєння з приводу того, чи зможе Вашингтон виконати свої зобов'язання, пише газета.

"Озираючись назад, деякі безпекові аналітики кажуть, що Байдену слід було діяти швидше, щоб поставити Києву критично важливі системи озброєння перш, ніж російські війська адаптувалися, і до того, як терпіння американських законодавців почало вичерпуватися", - йдеться в публікації.

Як приклад наводяться ракети ATACMS меншої дальності, які могли бути надані Україні до жовтня 2023 року, задовго до того, як "український контрнаступ почав давати збої", акцентує WSJ.

Високопоставлений представник адміністрації Байдена заявив, що під час ухвалення рішень щодо зброї Білому дому необхідно було враховувати здатність ЗСУ освоювати нове озброєння, а також схильність президента РФ Володимира Путіна брязкати ядерним мечем.

"Україна не була готова прийняти все це в перший день конфлікту", - заявив він.

Також у публікації зазначається, що вирішальну роль у військових зусиллях України зіграло "деяке європейське озброєння".

"Але континент, який все ще намагається подолати слабкості своєї оборонно-промислової бази, не зможе покрити весь дефіцит, якщо постачання зі США артилерійських снарядів, перехоплювачів ППО та інших ключових систем озброєння не буде швидко відновлено", - констатували у WSJ.

Західні аналітики впевнені, що Росія спробує максимально експлуатувати цю ситуацію. Путін розраховує, що союзники України "не зможуть досить швидко зібратися з силами", і вже зараз росіяни активно пропагують те, що Київ - "у програшній ситуації".

Військова допомога США - що повідомлялося

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський відповів, що станеться, якщо США не відновлять надавати Україні необхідну військову підтримку:

"Звичайно, дуже складно знайти щось, ви знаєте, подібне. Звичайно, ми знайдемо, ми не залишимося на одному місці. Ми повинні вижити. Ми повинні знайти певні паралельні кроки або інші рішення, але, в будь-якому разі, ви розумієте, що ця допомога є надзвичайно важливою".

За його словами, без додаткової допомоги все більше героїчних українських солдатів потраплять до шпиталів.

Вас також можуть зацікавити новини: