За його словами, підготовка до контрнаступу завершена на декількох напрямках.
Військовий експерт Олександр Коваленко розповів, що означає заява глави ГУР Кирила Буданова про контрнаступ ЗСУ навесні від Криму до Донбасу. За його словами, подібні заяви лунали і у 2022 році напередодні великого контрнаступу українських захисників у Харківській області.
В інтерв'ю УНІАН експерт нагадав, що тривалий час фронт не рухався, а потім раптово за півтора тижні ЗСУ звільнили понад 8,5 кв. кілометрів території Харківщини.
"В тому і справа, що хтось просто спостерігав за лінією фронту, а хтось спостерігав за тим, що відбувається на цій лінії фронту. А по цій лінії майже три місяці йшло формування умов для цього контрнаступу. Аналогічна ситуація і з Правобережною Херсонщиною", - зазначив Коваленко.
За його словами, підготовка до контрнаступу на цьому напрямку почалося ще в травні, а звільнення територій відбулося аж після п'яти місяців очікування.
"Навіть Суровікін, який сказав, що потрібно приймати якісь "дуже складні рішення", тільки через місяць віддав наказ про втечу з правобережки. Вони не дуже хотіли звідти йти, але з кожним разом вони розуміли, що їх знаходження там неможливо, тому що формуються ВСУ умови їх звідти видавлювали", - пояснив експерт.
На думку Коваленка, зараз аналогічна ситуація спостерігається в Запорізькій області і навіть на Лівобережній Херсонщині. Водночас ситуація на Луганщині дзеркальне відображає Харківську область.
"Єдина різниця - в Харківській області там, де починався контрнаступ, в основному лісиста місцевість, що, звичайно ж, стимулювало результати нашого контрнаступу, штурмових дій, мобільних груп", - сказав він.
Експерт зазначив, що, хоча в Луганській області всі умови вже сформовані, в Запорізькій - все тільки дозріває. Йдеться про скупчення сил і засобів у трикутнику Токмак-Василівка-Мелітополь.
"Це мені нагадує ситуацію з Правобережною Херсонщиною. Коли йшло масове накопичення, коли вони були готові приймати якісь дуже незрозумілі "складні рішення". Тоді вони намагалися наситити правобережку "чмобиками", відтягуючи професійні підрозділи на лівий берег. І зараз ми бачимо це насичення на цьому трикутнику... зрозуміла справа, вони готуються до контрнаступу ЗСУ", - додав Коваленко.
Він пояснив, що зараз українські захисники регулярно нівелюють потенціал окупантів - склади з боєприпасами, з паливно-мастильними матеріалами, розміщення особового складу, командні пункти та пункти управління.
Полковник запасу нашої армії Роман Світан вважає, що новий контрнаступ ЗСУ буде тоді, коли хоча б тиждень або два не буде бруду. 4 січня Буданов заявив, що бойові дії в березні будуть "найспекотнішими".
"Тоді [ми побачимо більше] звільнень територій і нанесення остаточної поразки Російської Федерації. Це відбудеться по всій Україні, від Криму до Донбасу", — підкреслив глава ГУР.
6 січня Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що у 2023 році розпочинається український наступальний етап війни у визволенні окупованих російськими військами земель.
Генерал США у відставці Бен Ходжес вважає, що Україна звільнить тимчасово окупований Росією з 2014-го року Крим до кінця серпня за умови, що західні партнери продовжать надавати їй допомогу і збережуть санкції проти країни-агресора.