Експерт розповів, як можна створити безполітну зону над Кримом для окупантів /  фото Радіо Свобода

Українські захисники послідовно просуваються до формування безпольотної зони над тимчасово окупованим Кримом. Таку думку висловив генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко.

"Це означає, що має бути завдано шкоди системі розвідки, управління військово-повітряних сил і системі протиповітряної оборони військ противника, які перебувають у Криму, та нанесено відповідні ураження літальним апаратам, які перебувають на аеродромах, на базах. За рік за наявності відповідного озброєння та техніки це можна здійснити", – пояснив він в ефірі телеканалу FREEДOM.

За словами Романенка, для того, щоб завдавати ударів по наземних обʼєктах, спочатку необхідно підірвати та суттєво зменшити потенціал протиповітряної та протиракетної оборони російських військ в окупованому Криму. Це означає, що потрібно знищити якомога більше радіолокаційних станцій ворога. 

Відео дня

"Це – очі протиповітряної оборони. І [необхідно] безпосередньо знищувати зенітно-ракетні комплекси, літальні апарати винищувальної авіації, які там базуються", – зауважив генерал-лейтенант. 

Романенко наголосив, що "є перспективи для того, щоб організувати для противника безполітну зону над Кримським півостровом". 

Війна в Україні: ви могли це пропустити

Російські загарбники потрапили в оточення на агрегатному заводі у Вовчанську. Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зауважив, що окупанти доставляють їжу та боєприпаси своїм військовим дронами, але це ненадійний логістичний елемент. На його думку, оточені сили ворога "або здадуться полон, або будуть двохсотими".

Тим часом у Криму російські окупанти підтягують і розгортають зенітно-ракетні комплекси "Бастіон", заявив представник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук. За його словами, це певна компенсація тих збитків, яких ворог зазнав через втрату систем протиповітряної оборони на півострові. 

Вас також можуть зацікавити новини: