Адвокат пояснив, кого зараз не мають відправляти на ВЛК / колаж УНІАН, фото УНІАН

Триває мобілізація в Україні, і військовозобов'язані, які звернулися до територіальних центрів комплектування та соцпідтримки із заявою про надання відстрочки, не мають проходити військово-лікарську комісію до ухвалення рішення відповідною комісією.

Військовозобов'язану особу направляють на медогляд, щоб визначити, чи придатна вона до служби в армії, якщо "комісія ухвалює рішення і відмовляє надавати відстрочку", розповів військовий адвокат Сергій Дубок "Суспільному Житомир".

"Військовозобов’язані, у яких є відстрочка, на медогляд не направляються, за виключенням контрактників…", - пояснив експерт.

Відео дня

У центрі уваги мобілізація 2024 - сьогодні це варто знати

У нашій державі 18 травня почав працювати оновлений закон про мобілізаційні заходи. Згідно із документом, упродовж 60 днів військовозобов'язані українці - чоловіки та жінки-медики у віці від 18 до 60 років та резервісти, упродовж 60 днів мають оновити свої персональні дані через ТЦК, центри надання адміністративних послуг чи застосунок "Резерв+". Згодом уряд вирішив, що якщо ці категорії українців вчасно не оновлять свої персональні дані, то їм будуть поштою надсилати повістки.

За словами українського воїна Олексія Тарасенка, у нашій армії вважають, що є серйозна несправедливість стосовно деяких військових, оскільки новий закон про мобілізацію не передбачає демобілізацію.

Вас також можуть зацікавити новини: