Через ігнорування повістки можуть бути покарання / колаж УНІАН, фото УНІАН

Представниця Дніпропетровського обласного ТЦК та СП Альона Кузіна зазначила, що за новим законом про мобілізацію місця, де можуть вручати повістки, суттєво не змінилися. За її словами, її можуть вручити за місцем роботи, проживання та у громадських місцях, адже ці способи є законними. 

"Окрім ТЦК та СП в нас повістки можуть вручати органи Служби безпеки України, зовнішньої розвідки, також місцеве самоврядування, сільські та селищні ради. Це є така процедура, це закон про мобілізацію та мобілізаційну підготовку", - наголосила фахівець у коментарі "Суспільному".

Кузіна додала, що у списку тих, хто може вручати повістки, є керівники підприємств, установ та організацій, де працює військовозобов'язаний. Також серед них є управителі багатоквартирних будинків. У повістці буде вказано термін, до якого людині потрібно звернутися до ТЦК, якщо вона цього не зробить - будуть покарання. 

Відео дня

"Ми дивимося на ситуацію, якщо людина робить це свідомо, то це відповідальність за статтями 210 та 210/1. Складається адміністративний протокол стосовно цієї людини. Якщо порушення йдуть систематичні, то може настати кримінальна відповідальність", - підкреслила представниця ТЦК.

Мобілізація в Україні - останні новини

Раніше експерти розповіли, чи матимуть мобілізовані ув'язнені щорічну відпустку та чи зможуть звільнитися від служби за станом здоров'я. За їхніми словами, щорічна основна відпустка не надаватиметься, проте таких військовослужбовців можуть відпустити за сімейними обставинами та з інших поважних причин тривалістю не більше 10 календарних днів. 

Своєю чергою адвокат Роман Сімутін заявив, що військовозобов'язаних можуть оштрафувати навіть після добровільного візиту в ТЦК. За його словами, це можливо у кількох випадках.

Вас також можуть зацікавити новини: