Генерал наголосив, що дуже важливим є навчання мобілізованих / колаж УНІАН, фото УНІАН

Американський генерал-майор у відставці Девід Грандж вважає, що Україні необхідно мобілізувати близько півмільйона людей, але необхідно провести для них дуже ґрунтовні навчання. Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

"Обговорювати кількість призовників – така інформація близька до такої, яку можна оприлюднювати обмежено. Однак це має бути, напевно, близько 500 тисяч. Я кажу це, тому що вам необхідно призвати більше, ніж ви насправді збираєтесь залучити одночасно, оскільки в певний момент війська на фронті необхідно міняти", - заявив він.

Грандж зазначив, що США проходили через це кілька разів в історії. 

Відео дня

За словами американського генерала, це дуже складний процес: у ньому багато політики, громадська думка дуже впливає.  При цьому, він наголосив, що дуже важливим є навчання мобілізованих.

"Але важливо те, що коли ви залучаєте новобранців до війська, необхідно провести дуже ґрунтовні навчання. Якщо цього не зробити і не підготувати новобранців, ви матимете проблеми на всіх етапах бойових завдань. Тож це ключове – якісна тренувальна програма та інтеграція у різні підрозділи: відповідні чоловік чи жінка – у відповідний підрозділ. Якщо вони є експертами у комунікаціях, експерти в штучному інтелекті, експерти зі стрільби, якою б не була їхня компетенція, вам необхідно адаптувати ці навички до роботи, яку необхідно виконувати у війську. Звичайно, якщо це дасться: не кожен отримає те, чого бажає, але це дуже важливо – раціонально використовувати наявні таланти і адаптувати їх до навичок, які необхідні у війську", - пояснив Грандж.

Він також додав, що заповнювати прогалини погано навченими солдатами – це гріх. 

"Цього не можна робити. На це потрібен час, що означає, що рекрутинг має початися зараз, хоча він мав початися ще минулого року. Необхідно починати зараз. І треба почати інтегрувати людей коректно. Це допоможе їм вижити. Люди, які нині на фронті, приймуть новобранців, поміняються із ними місцями. Якщо ви відправите солдатів у бій, які не готові воювати, – це злочин", - зауважив генерал-майор у відставці.

Мобілізація в Україні - деталі

Раніше президент Володимир Зеленський розповів, чи планується в Україні мобілізація півмільйона осіб. Зокрема, глава держави сказав, що "півмільйона нам не потрібно". Що стосується того, скільки осіб буде мобілізовано, Зеленський заявив, що "поки не готовий це сказати", проте наголосив, що Росія на 1 червня готує мобілізацію 300 тисяч військових.

Водночас, думки експертів з цього приводу розділилися. Так, військовий аналітик, ветеран АТО Євген Дикий певен, що розмови про те, що Україні більше непотрібно мобілізувати півмільйона людей – не відповідають дійсності.

"Я хочу, щоб кожна людина, яка каже, що нам непотрібно півмільйона – щоб вона поїхала в окоп і сказала це хлопцям в обличчя. Я не знаю, кому не треба мобілізовувати півмільйона. Адже нам треба, щоб армія могла нас захистити від цього нового наступу", – сказав Дикий.

Він зазначив, що протягом повномасштабної війни РФ активно поповнює мобілізаційні резерви, тоді як Україна відстає від необхідних показників. 

Вас також можуть зацікавити новини: