Партнери знають, що Україна терміново потребує 7 систем Patriot для захисту українських міст / фото ОП

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що наразі ведуться обговорення про надання Україні 5 з 7 систем протиповітряної оборони Patriot, які терміново потрібні нашій державі. Як передає кореспондент УНІАН, про це президент України сказав на спільній пресконфренеції з президентом США Джо Байденом в Італії на полях саміту лідерів "Великої сімки".

Зокрема, у лідерів США та України запитали про ініціативу з розвитку протиповітряної оборони України на основі найбільш передових Західних комплексів. 

"Ми наразі отримали зобов’язання від 5 країн щодо батарей Patriot та інших систем протиповітряної оборони", - наголосив Байден.

Відео дня

Крім того, президент США додав, що іншим країнам, які у майбутньому очікують на системи ППО, повідомили, що їм доведеться зачекати. 

"Усе, що у нас є, буде відправлено в Україну, поки не будуть задоволені її потреби. І опісля ми виконаємо зобов’язання, які взяли перед іншими країнами", - уточнив Байден

Водночас, як сказав президент України, Байден та усі інші партнери знають, що Україна терміново потребує 7 систем Patriot для захисту українських міст.

"Ми обговорюємо можливість, щоб отримати 5 з них. Це правда. Партнери працюють над цим. Це не означає, що завтра ми матимемо ці 5 систем, але ми бачимо у найближчому майбутньому хороший результат для України", - наголосив Зеленський. 

Системи Patriot для України - деталі

Сполучені Штати Америки наразі не передаватимуть Україні додатковий зенітно-ракетний комплекс Patriot. Про це міністр оборони США Ллойд Остін заявив на пресконференції після засідання Контактної групи з питань оборони України ("Рамштайн-23"), яке відбувалося у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО.

Зокрема, у нього запитали, чи США надішлють в Україну додаткову систему Patriot з огляду на те, що Німеччина оголосила про ще один "Patriot", а Італія про ще одну систему SAMP/T.

Міністр оборони США заявив, що питання протиповітряної оборони вже довгий час перебуває на чільному місці порядку денного.

Вас також можуть зацікавити новини: