Уже в травні окупанти поставлять рекорд за власними втратами / фото wikimedia.org

У поточному травні, як вважає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, російські окупанти поставлять рекорд за власними втратами, що перевищать можливості противника цей "пролом" компенсувати. Як зазначає Коваленко, завершується третій тиждень місяця, і вже вимальовуються очевидні та ймовірні рекорди втрат загарбників.

"Очевидно, що цього місяця РОВ (російські об'єднані війська - УНІАН) матиме абсолютний рекорд із втрат особового складу, який перевищить 30 тисяч або їхній середньостатистичний місячний мобілізаційний потенціал. Імовірно, травень може стати першим місяцем, протягом якого компенсація втрат за підрозділами не буде виведена в нуль, не кажучи вже про плюс, а вперше за довгий час піде в мінус", - вважає експерт.

За його словами, у противника "дуже близький абсолютний рекорд" за втратами артилерії, що зумовлено надходженнями ЗСУ боєприпасів та інтенсифікацією контрбатарейної боротьби.

Відео дня

"Цілком імовірно, цього місяця буде встановлений рекорд також зі знищення автомобільного транспорту, який частково або повністю, в підрозділах РВВ став замінювати ББМ, а тому і частіше виноситися. Власне, травень віщує бути вельми результативним. Але, головне, це перший місяць, який і справді зможе завести в мінус за багатьма показниками компенсації втрат, а не тільки за показником особового складу", - прогнозує аналітик.

Водночас Коваленко визнає, що проблеми у ЗСУ залишаються, зокрема з недостатньою кількістю засобів ураження і неповним, непропорційним забезпеченням підрозділів боєкомплектами. Він додає, що це зумовлено повільними поставками відповідного озброєння.

Втрати Росії в Україні - останні дані

Нагадаємо, втрати РФ в Україні під час повномасштабного вторгнення за добу перетнули одразу дві психологічні позначки і тепер становлять понад 495 тисяч солдатів. Зокрема, протягом доби "мінуснули" 1380 загарбників. Як повідомив Генеральний штаб Збройних сил України, росіяни також втратили 6 одиниць спеціальної техніки, 72 одиниці автомобільної техніки та автоцистерн, 2 крилаті ракети та 54 дрони оперативно-тактичного рівня.

На брухт пущено 4 ворожі засоби протиповітряної оборони, реактивну систему залпового вогню, 42 артилерійські системи, 34 бойові броньовані машини та 15 танків.

Вас також можуть зацікавити новини: