За словами експерта, цікаво буде подивитися на те, як будуть працювати російські комплекси С-500 / фото Міноборони РФ

РФ постійно підтягує у Крим нові засоби радіоелектронної боротьби, розраховуючи таким чином знищувати точність озброєння, яким українські сили нищать військові об’єкти на території тимчасово окупованого півострову

Заступник гендиректора компанії із виробництва засобів РЕБ, експерт з авіації Анатолій Храпчинський проаналізував посилення російської ППО у Криму новітніми системами С-500.

Він стверджує, що вже можна збитися у точних підрахунках, скільки російської протиповітряної оборони було знищено в Криму, в тому числі, С-400.

Відео дня

"Звісно, що РФ постійно туди підтягує засоби радіоелектронної боротьби. Тому що розраховують за рахунок цих засобів знищувати точність ракет, які летять в бік військових об’єктів в окупованому Криму. Росіяни будуть його намагатися захищати і тут головна задача дедалі більш точно і влучно бити по всіх цих системах", - акцентував Храпчинський в ефірі телемарафону.

За його сллвами, російська протиповітряна оборона не розрахована під виклики, які зараз існують, тому що здебільшого це розробки радянських часів, які ще з тих пір мають певну проблематику з радіолокацією.

"Цікаво буде подивитися на те, як будуть працювати їхні новітні комплекси С-500. Зрозуміло, що це дослідний зразок, тому що Росія планувала його ввести в експлуатацію лише у 2025 році. А зараз російська пропаганда активно починає розповідати про те, що вони отримали ці системи, поставили їх на озброєння. Але, якщо подивитись на тактико-технічні характеристики даної системи, то це копіпаст з американської системи THAAD. Щоправда декілько характеристики завищені, вони копіюють, але дещо добавляють", - пояснив експерт.

Зокрема, йдеться про заявлені росіянами характеристики щодо відстані виявлення цілей.

"В цьому випадку хочеться сказати, що мабуть або розробляли, або писали ці характеристики "свідки плоскої землі". Або все ж таки подарувати їм калькулятор з радіогоризонту. Треба розуміти, що радіогоризонт на землі 450 км. Тому, коли вони заявляють про цілі, які буцімто можуть бачити за рахунок мобільної системи на відстані тисячі кілометрів, то це скоріш за все цілі, які будуть знаходитись у повітрі високо і далеко. Не будемо підказувати їм всіх подробиць, але є низка характеристик які не відповідають дійсності", - підкреслив Храпчинський.

На його думку, для того озброєння, яке зараз має в наявності Україна, не буде проблеми знищувати ці новітні російські системи.

"Я думаю найближчим часом це буде безпосередньо підтверджено. Адже що С-500, що С-400 - це модифікація старої радянської системи С-300. Всі помилки, які були закладені в цій старій радянській версії, вони переходять і в С-400 і в С-500. А російські С-500 ще не були випробувані в бойових умовах", - зауважив експерт.

Також негативно впливає на можливості російської протиповітряної оборони в тимчасово окупованому Криму те, що разом з системами ППО знищуються особовий склад військових РФ. Хоча підготувати операторів цих систем не дуже складно, але вкрай важко отримати справжнього фахівця. 

"Кажучи простою мовою, який потім буде, дивлячись на дисплей, розуміти, що це за ціль. Окрім того, щоб навчитись, ще треба мати інтуїцію та розуміння як працювати за засобах протиповітряної оборони. На тих засобах радіолокації, які використовують військові що сидять за цими пультами. Насправді, якщо казати про навчання офіцерів, то термін 4-5 років. А якщо солдат, там звісно значно менше, але функціонал буде обмежений. Тому, навчити не проблема, а складність в тому, щоб ці спеціалісти були фаховими", - резюмував Храпчинський.

Посилення російської ППО у Криму

Росіяни посилюють протиповітряну оборону в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомив очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. За його словами, окупанти перекинули на півострів новітні системи С-500, щоб прикрити свої важливі об’єкти. Цей зенітний ракетний комплекс великого радіусу призначений доповнити вже наявні комплекси С-400 для забезпечення протиракетної оборони.

Днями Генштаб ЗСУ інформував про результативне влучання по розгорнутих росіянами в анексованому Криму зенітно ракетних комплексах  С-300 та С-400. Внаслідок ураження, знищено два радари комплексів С-300 та С-400, щодо третього радару інформація уточнюється.

Вас також можуть зацікавити новини: