Росія планує захоплення Одеси - ЗМІ / фото ua.depositphotos.com

Росія, ймовірно, почне ще один великий наступ в Україні на початку 2023 року і спробує просунутися до Одеси з метою захоплення південно-західного узбережжя і відрізання нашої країни від Чорного моря.

Про це пише американський журнал Foreign Policy з посиланням на західних чиновників.

Як зазначається, захоплення Одеського порту дозволило б окупантам завдати нищівного удару по військових зусиллях України. Крім того, аналітики нагадують про життєво важливі світові запаси продовольства, які містяться в регіоні.

Відео дня

"Ми повинні зробити все можливе, щоб дати їм [Україні] не тільки обладнання, а й людей - свіжих людей, добре навчених людей, щоб спробувати пережити це", - зазначив один з чиновників.

Високопоставлені західні особи сумніваються, що агресору вдасться досягти поставленої мети й захопити Одесу.

"Враховуючи час, який Україна виграла для зміцнення цього південного району, в той час, як бойові дії тривають далі на сході і півночі, росіянам буде важко увійти і взяти Одесу, особливо із західними системами оборони, які можуть стримати російський флот у безвихідному становищі", - зазначив сказав Джим Таунсенд, колишній співробітник Міністерства оборони США, а нині експерт з питань європейської безпеки Центру нової американської безпеки.

Зазначимо, днями глава МЗС РФ Лавров заявив, що "географічні" завдання російського вторгнення в Україну змінилися. За словами Лаврова, тепер це не тільки створені Росією терористичні угруповання "ДНР" і "ЛНР"в межах Донецької та Луганської областей України, але і "ряд інших територій".