Росія накопичує ракети "Калібр" / фото Міноборони РФ 

Судячи з усього, російські війська готують масований обстріл території України ракетами "Калібр", і запустити їх РФ може не з Чорного моря, як зазвичай, а з Каспійського, припустив військовий оглядач, майор запасу Олексій Гетьман.

"Росіяни можуть виготовляти +/-25 "Калібрів" на місяць, і до цього у них було десь 150. Тобто, у них вже може бути більше 200 "Калібрів", - заявив він.

На його думку, після того, як російські ракетоносії через успішні атаки українських бійців відійшли до Новоросійська, РФ шукає інші способи запуску "Калібрів" - можуть вдарити ними з Каспійського моря і не тільки.

"Є інсайдерське припущення, що вони намагаються створити інші пускові установки, щоб запускати їх не тільки з моря, а й з землі, і з повітря. Навіть американська розвідка говорила, що вони намагаються використовувати якісь нові установки. Може, це саме для "Калібрів", може, щось інше переробляють",-зазначив Гетьман.

Він також акцентував на тому, що це досить небезпечна ракета, і навряд чи росіяни опиняться від їх масового використання:

"Вона летить на великій висоті, її складно перехопити. Це серйозна зброя. Краще "Калібрів" тільки "Кинджали" та Х-101... мені здається, що вони щось готують".

"Калібри" в Чорному морі - що повідомлялося

Як повідомляв УНІАН, у Чорному морі втричі зросла кількість ракет типу "Калібр", Росія не припиняє маневри корабельного угруповання і системно підвищує рівень напруги.

"У Чорному морі знову збільшено корабельне угруповання до 11 одиниць і додано на бойове чергування ракетоносії. Зараз на виході у морі перебувають два надводних і два підводних ракетоносія", - повідомили в Силах оборони півдня.

Вас також можуть зацікавити новини: