За його словами, їхній ефект залежить від того, куди вони "прилетять".
Російські окупанти вже використовують "Шахеди", які також носять термобаричні боєприпаси. При цьому для них не було надзавданням замінити фугасний осколковий снаряд на термобаричний, заявив голова громадської організації "Аеророзвідка" Ярослав Гончар.
"І якщо дійсно удар припаде у вікно будинку і такий вибух станеться всередині приміщення, то руйнівна сила від термобаричного вибуху перевищує силу фугасного боєприпасу. Якщо це бахне на вулиці, то ефект менший від нього", - зазначив він в ефірі "Українського радіо".
За слова Гончара, Росія суттєво вдосконалила іранські БПЛА. По-перше, дрони змінилися візуально. Приміром, противник тепер використовує композит-матеріали для виготовлення фюзеляжу. Таким чином росіянам вдається зменшити їхню відбивну поверхню та зменшити на них вплив РЕБ.
Також змінилася система наведення. Раніше окупанти використовували для супутникової навігації чотири антени. Але зараз їх більше, що суттєво ускладнює роботу українських військовослужбовців із застосування РЕБ.
"Було б дивно, якби за три роки, а вони їх тисячі виготовили і використовували, і там не відбулося б технологічних змін. Наш ворог у кафедрі електроніки доволі просунутий, їхні засоби радіоелектронної боротьби, радіоелектронної технічної розвідки завжди були на доволі високому якісному рівні", - додав експерт.
Раніше УНІАН повідомляв про демонстрацію того, чим окупанти начиняють свої дрони, які потім б'ють по Україні. Український фахівець у галузі радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов показав на фото кульки, які, ймовірно, посилюючи бойову частину "шахеда", росіяни прагнуть максимального ураження.
Крім того, виробник засобів радіоелектронної боротьби пояснив, як боротися з нальотами "Шахедів". За його словами, Силам оборони потрібна автоматизація протидії цій загрозі, бо мобільних груп ППО вже не вистачає.