Храпчинський вважає, що боротися з дронами тепер повинні інші дрони / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот

Росія намагається збільшити кількість "Шахедів" для щоденних ударів по Україні. В таких умовах Силам оборони потрібна автоматизація протидії цій загрозі, бо мобільних груп ППО вже не вистачає. Про це в інтерв’ю "Українському радіо" розповів виробник засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

"Якщо розрахунок тих мобільних груп, які передбачали перехоплення принаймні 150 дронів на місяць, а зараз 150 дронів за ніч запускається, то зрозуміло, що треба збільшувати якісь ресурси, щоби перехоплювати всі ці цілі, які запускає РФ. І безумовно, треба казати про автоматизацію цих процесів", – наголошує він. 

Храпчинський акцентує, що рішення по протидії "Шахедам" має бути якомога дешевшим, адже зенітні ракети є надто дорогими. 

Відео дня

"Саме тому одна з пропозицій – зенітні дрони, які передбачають перехоплення таких цілей. (...) Треба казати про автоматизацію всіх питань, бо мобільних груп не вистачає. І саме за рахунок таких дронів можна казати про те, що наші можливості будуть значно більші. (...) Це перспективне майбутнє, але їх треба якомога швидше масштабувати, тому що ворог намагається підняти планку до 500 дронів на добу", – каже Храпчинський.

Експерт також відзначив неймовірний прогрес України у розробці та виробництві власних систем радіоелектронної боротьби. За його словами, росіяни саме тому і почали робити ставку на оптоволоконні дрони, бо не можуть пробитися крізь український РЕБ.

"Ми суттєво наситили окопним РЕБом наші позиції. Але знов-таки треба повертатися до більш стратегічних рішень. (...) Щодо протидії КАБам. Ми вже понад рік активно працюємо по цих засобах на лінії бойового зіткнення. Тобто є рішення, які дозволяли передовим підрозділам використовувати деякі РЕБ, які суттєво відхиляли керовані авіабомби від місця, куди їх планували запустити", – каже він. 

Зброя російсько-української війни

Як писав УНІАН, за три роки війни росіяни істотно модернізували іранські "Шахеди", якими вони б’ють по цивільних об’єктах в українському тилу. Через це останні версії безпілотників стали значно складнішою ціллю для українських ППОшників.

Також ми розповідали, що Україна працює над удосконаленням технології так званих дрономаток – великих безпілотників, які переносять на собі менші БПЛА. Фактично йдеться про створення нового класу техніки – безпілотних літаючих авіаносців.

Вас також можуть зацікавити новини: