Розпочате кримінальне провадження щодо порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством / скріншот

Офіс Генерального прокурора повідомив про відкриття провадження за оприлюдненим фактом чергового розстрілу українських військовополонених

"Країна-терорист росія продовжує демонструвати повну зневагу до закону та базової людської моралі. Ще один доказ цього – відео вбивства російськими військовими двох полонених українських бійців. На записі чітко видно, що захисники України склали зброю та не чинили жодного опору. Окупанти ж цинічно розстрілюють беззбройних людей", - повідомив Генпрокурор Андрій Костін. 

Він також додав, що за цим фактом було розпочате кримінальне провадження щодо порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством. За даними слідства, окупанти розстріляли українських військовополонених у червні 2024 року поблизу населеного пункту Роботине Запорізької області.

Відео дня

"Ми знаємо, що це не випадковість. Це навмисна політика злочинного режиму кремля зі знищення всього українського. Знайдемо та покараємо всіх причетних: як тих, хто віддав цей злочинний наказ, так і безпосередніх виконавців цього жорстокого злочину", - додав Костін. 

Росіяни розстрілюють українських військовополонених - останні новини

10 липня в мережі зʼявилося відео розстрілу військовослужбовцями армії РФ двох українських захисників, взятих у полон. Згодом зʼявилася інформація, що вбивство сталося в районі населеного пункту Роботине Запорізької області. 

Це не перший випадок розстрілу українських військовополонених російськими загарбниками. У квітні 2024 року в мережі зʼявилося відео, як окупанти розстріляли українських військових, які здалися в полон в районі Кринків Херсонської області. 

У лютому 2024 року в інтернеті зʼявилися подібні відео, де окупанти розстрілюють українських військовополонених в районі Авдіївки та Бахмуту. 

Вас також можуть зацікавити новини: