В Україні триває розв'язана Росією війна / фото 17-та окрема танкова Криворізька бригада ім. Костянтина Пестушко

Якщо США зрештою відмовляться від підтримки України у розв'язаній Росією війні, вона може програти, і ця поразка матиме глобальні наслідки, продемонструвавши, що демократіям не вистачає витривалості для запобігання експансіоністській автократії.

Про це пише оглядач Bloomberg, заслужений професор Школи перспективних міжнародних досліджень Університету Джонса Хопкінса імені Генрі Кіссінджера Хел Брендс.

"Якщо США та їхні союзники зможуть знайти у собі силу духу і готовність довести Україну до прийнятного результату - такого, який зробить її економічно життєздатною і обороноздатною у військовому відношенні - конфлікт може мати в основному конструктивний характер. Якщо вони не зможуть цього зробити, війна, яка колись здавалася порятунком знаходиться під загрозою глобального порядку, може просто прискорити його ерозію",-зазначив він.

Відео дня

Брендс констатував, що станом на початок 2024 року сили Путіна зміцнилися, перспективи України невизначені, і війна в підсумку може обернутися невдачею для всього демократичного світу.

"Західні санкції більше не виглядають як диво-зброя. Російська економіка скоротилася лише на 2,2% у 2022 році та відновила зростання у 2023 році. Російська торгівля була перенаправлена в Азію; фінансові, технологічні та торгові відносини з Китаєм процвітають. Держави, такі як Туреччина та Об'єднані Арабські Емірати, допомагають Москві пом'якшити свою економічну ізоляцію. Звичайно, ціна конфлікту посилила економічний дисбаланс в Росії. Але у найближчому майбутньому немає ніякої перспективи розвалу економіки або військової машини, яку вона підтримує", - пише автор.

На думку Брендса, Росія може вийти з війни "гіпермобілізованою, гіперліберальною ревізіоністською державою з великим резервом підготовлених військових кадрів і глибоким почуттям образи на Захід": "Це рецепт проблем на східному фронті НАТО, а також збільшення глобальних вимог до американської військової могутності".

Допомога Україні від США - актуальне

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що крайній термін схвалення допомоги від США, щоб затримка не вплинула на ситуацію на полі бою, - це кінець січня.

Також він вказав на дуже шкідливі політичні наслідки, якщо Україну залишать без допомоги, і додав, що у США не ставлять під сумнів питання про підтримку України, але основна увага Конгресу стосується обговорення внутрішніх питань.

Вас також можуть зацікавити новини: