Ситуація у фронті / фото Генштаб ЗСУ

Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко повідомляє, що плацдарм Сил оборони України у Кринках на лівобережжі Херсонщини наразі не розширюється, але й російські окупанти нічого не можуть зробити у спробах витіснити звідти українські сили. Про це Мусієнко повідомив в ефірі телеканалу 1+1 в рамках інформаційного марафону.

За його словами, у Кринках на лівобережжі Дніпра Херсонщини ситуація стабільно важка. "Тому що, по-перше, на сьогоднішній день це погодні умови, які склалися. Вони не дуже сприяють. По-друге, там дуже мало місць, де можна взагалі фактично сховатися", – сказав Мусієнко.

Українські підрозділи у цьому районі продовжують виконувати завдання. Водночас, відбулося певне переформатування морської піхоти і сил територіальної оборони, які там знаходяться.

Відео дня

"Сам наступ, сам плацдарм не розвивається. Тобто, є вузька смуга, яка утримується і контролюється вогнем артилерії. Контрбатарейна боротьба працює. Там дуже добре працюють дрони. Вони наносять удари по артилерії ворога, по техніці. Ті нічого не можуть зробити", – зазначив Мусієнко.

Він вважає, що цей плацдарм буде утримуватися й надалі. З цього плацдарму можна розвивати наступ на лівобережжя, але за умови зосередження сил і засобів.

Мусієнко вважає цей напрямок перспективним з точки зору українського контрнаступу. "Бо усі інші напрямки, знову ж таки, Запорізький, там укріплена оборона ворога. Далі на південь укріплено. Херсонщина – слабке місце у них як було, так і залишається. Лівобережжя. І нічого вони з цим не можуть вдіяти. А для нас він буде залишатиметься перспективним. Усе залежатиме від рішень командування, які будуть ухвалюватися. Ризиковано – форсування Дніпра. Рухатися туди ризиковано. Але, враховуючи, скільки ми утримували цей плацдарм і могли його забезпечувати хоч якимось чином, я думаю, що якщо наше командування і керівництво будуть планувати цей наступ, то цей напрямок буде одним із пріоритетних точно", – наголосив Мусієнко.

Ситуація на півдні

Як повідомляв УНІАН, на півдні, у районі населеного пункту Кринки Херсонської області, російські окупаційні війська збільшили кількість атак ЗСУ майже в чотири рази, але позитивних для себе результатів не отримали.

Вас також можуть зацікавити новини: