Російські бомбардувальники застаріли, заявив Жданов / фото Міноборони РФ

Усі російські літаки Ту-22, Ту-95, Ту-160 вже застаріли. Росія не в змозі виставити бомбардувальник, який відповідав би вимогам сьогоднішнього дня, або модернізувати наявні у неї літаки до такого технологічного рівня.

Впевненість у цьому висловив військовий експерт Олег Жданов, зазначивши, що зараз Україна спостерігає близько 20 російських літаків-бомбардувальників, які можуть злітати та виконувати бойові завдання - завдавати ракетні удари по Україні: "Нічим новим вони (росіяни) похвалитися не можуть. Вони використовують те, що мають".

"Основний метод в Росії зараз - метод канібалізму. Вони беруть літак, розбирають його і за рахунок цього комплектують і ремонтують ті машини, які сьогодні стоять "на крилі". Тому не факт, що всі їхні 60 літаків Ту-95 можуть піднятися у повітря", - заявив Жданов.

Відео дня

Що стосується літаків Ту-160, то, як зазначив експерт, з ними "взагалі печаль":

"Якщо ви помітили, то вони практично жодного разу не згадувалися у зведеннях як такі, що беруть участь у ракетних ударах по території України. Ними лякають, їх бережуть. На сьогоднішній день є неофіційна інформація, що "на крилі" у них від 4 до 7 машин. Чи можуть вони виконувати завдання - важко сказати... По запчастинах те ж саме. Вони їх бережуть, як зіницю ока, тому що це єдине, чим вони можуть сьогодні лякати світ, - надзвуковий стратегічний дальній бомбардувальник, який може виконувати бойові завдання".

Втрати Росії в Україні - дані Генштабу

Як повідомляв Генеральний штаб ЗСУ, з початку широкомасштабного вторгнення Росії українські бійці знищили 285 російських літаків і 275 вертольотів.

Також Росія втратила: близько 111 тисяч 760 особового складу, танків - 3080, бойових броньованих машин - 6147, артилерійських систем - 2069, РСЗВ - 434, засобів ППО - 217.