Сергій Грабський висловився про дозвіл бити по деякій російській території західною зброєю / колаж УНІАН з фото US Army та скріншоту

Дозвіл вражати території РФ розширює географію українського вогневого впливу на 16%.

Про це сказав військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телемарафону. "Щодо того, що нам наданий дозвіл завдавати ударів по об’єктах на території Російської Федерації, то за американськими джерелами, це дозволить розширити географію нашого вогневого впливу на 16%", - повідомив він.

За словами Грабського, наразі рано говорити, які результати отримаємо від цього рішення, зокрема, через те, що важливим є питання кількості ударних засобів, які отримають ЗСУ.

Відео дня

"Тому що, якщо нам передається 80 ракет, а ми маємо до тисячі розвіданих цілей, відповідно навіть якщо всі ці ракети попадуть у ціль, то це буде менше навіть 10% від того, що ми можемо уразити. Тому мова йде про те, що одночасно з дозволом ми маємо отримати в рази більшу кількість боєприпасів, які можуть знищувати такі об’єкти, і тих майданчиків, з яких такі боєприпаси можуть запускатися. А це і наземні установки типу HIMARS… І маємо надію, що невдовзі вже отримаємо інформацію про застосування F-16 в нашому небі та інших засобів "доставки" цих боєприпасів. Кількість тут є кричуще важливою. Тому що 16% території, яка може бути накрита цими ударними засобами, - це звісно добре, але добре, щоб цих засобів було достатньо для того, щоб уразити щонайменше половину розвіданих цілей. А їх сотні і тисячі", - прокоментував Грабський.

Він зауважив, що проведення і планування будь-якої операції передбачає дефіцит ресурсів, які можуть бути використані під час цієї операції. "Це дає підстави говорити, що звісно, немає достатньо ресурсу, немає достатньо запасів. Але зараз робляться просто відчайдушні спроби наростити бойовий потенціал", - наголосив експерт.

За словами Грабського, у світі немає достатньої кількості боєприпасів, водночас світ розв'язує двояку задачу - забезпечення свої власних потреб, потреб колективної оборони, йдеться про НАТО, і необхідність покривати потреби України і допомагати Україні розвивати власне виробництво.

"Тому проблема є дуже серйозною. Те що деякі наші експерти кажуть, що там, десь в засіках НАТО, стоять надзвичайно великі обсяги запасів, це категорично неправда. Не існує такої кількості боєприпасів. І цю проблему надзвичайно серйозно розглядають і намагаються ефективно вирішити прямо зараз", - сказав Грабський.

Триває війна в Україні - важливі новини, які варті уваги

Як повідомляв УНІАН, низка країн вже дозволила Україні завдавати удари по території РФ їхньою зброєю. Водночас переважно у всіх цих дозволах є певні умови. Так, США дозволили Україні застосовувати свої ППО для збивання цілей над Росією. ЗСУ зможуть збивати російські ракети або винищувачі над територією РФ, "якщо вони становлять загрозу для України".

Також влада США дозволила українцям завдавати ударів по прифронтових територіях РФ, звідки росіяни б'ють по наших населених пунктах, зокрема по Харкову.

Однак водночас президент США Джо Байден заявив, що Україні не дозволено бити американською зброєю вглиб російської території й завдавати ударів по Москві та Кремлю.

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов вчора заявив, що росіяни вже відчувають удари західною зброєю по своїй території.

Вас також можуть зацікавити новини: