Офіцер розкрив, що відбувається в Авдіївці / Телеграм канал Ганна Маляр

Росіяни знищили Авдіївку Донецької області практично вщент. Втім, українські воїни можуть скористатися сконцентрованістю ворога на цьому напрямку під час планування операцій на півдні.

Таку думку в інтерв’ю OBOZ.UA висловив перший заступник голови Спілки офіцерів України, капітан першого рангу Євген Лупаков.

"Від тієї Авдіївки вже нічого не залишилося. Там вже каменю на камені немає. Так, наші тримаються на цих каміннях й відволікають ворога. Але ми знаємо, що історично традиційно в Росії наступи робилися під певні дати чи під якусь ідею. Наприклад, в них була ідея-фікс захопити Бахмут. Захопили. І що? Наступна ідея-фікс – захопити Авдіївку. Там лишилося лише каміння, але вони кидають туди величезну кількість особового складу. Тому проблема окупанта в тому, що підготовленого "м’яса" на всі напрямки не вистачає". Чи можуть цим скористатися Сили оборони на півдні? Однозначно", - зазначив офіцер.

Лупаков пригадав, що в ситуації з Бахмутом давно пропонували відійти на підготовлені позиції, але в ЗСУ також є певні амбіції. Він зазначив, що не варто заважати ЗСУ в Авдіївці, адже військовим видніше, що доцільно робити - перед ними актуальна карта бойових дій, вони знають противника, знають умови.

"В будь-якому випадку щодня метр за метром ми відвойовуємо нашу землю. Так, раніше ми відвойовували сотнями кілометрів, а зараз йдеться про десятки й сотні метрів. Так чи інакше, уся військова допомога, яку нам надають союзники, йде на користь і прискорює наше просування вперед. Авдіївка як така військової цінності вже не має, але вона дійсно відволікає значні сили окупантів на тому напрямку. Так, їх дуже багато, але ця кількість не безкінечна", - зазначив офіцер.

Авдіївський напрямок - головні новини

За повідомленням Інституту вивчення війни (ISW), російські війська мають просування у районі Авдіївки та ведуть наступ в районі Старомайорського на Донеччині.

При цьому аналітики ISW також зазначали, що Міноборони Росії бреше про "активну оборону" своїх військ в районі Авдіївки Донецької області, щоб приховати відсутність прогресу окупантів у наступі.

Аналітики групи DeepState раніше повідомляли, що ситуація біля Авдіївки Донецької області дуже важка - там наразі тривають важкі бої. Окупаційні війська закидують позиції ЗСУ великою кількістю піхоти.

Вас також можуть зацікавити новини: