Журналісти додають, що очевидна зміна в стратегії правителя РФ також може бути поясненням збільшення кількості атак по цивільних обʼєктах в Україні.
30 червня в Росії заявили, що нібито встановили повний контроль над територією Луганської області. Якщо ця інформація підтвердиться, Луганщина стане першим повністю окупованим українським регіоном з часів окупації Криму у 2014 році.
Та путінські амбіції, схоже, виходять далеко за межі Луганської та трьох інших областей, які він "анексував" у вересні 2022 року. Про це пише видання The Telegraph.
Державні ЗМІ Росії також стверджують що її війська захопили перше село в Дніпропетровській області. Десятки тисяч військових РФ також зосереджуються навколо Сумської та Харківської областей, йдеться в матеріалі.
"Рішення Росії "анексувати" Луганську, Донецьку, Херсонську та Запорізьку області у 2022 році було частково переоцінкою після того, як вона не змогла взяти Київ. Звузивши свої цілі до Східної України, Москва сподівалася представити більш реалістичний шлях до перемоги. Проте їй знадобилося майже три роки, щоб заявити про повний контроль над Луганською областю – якщо ця заява виявиться правдивою – незважаючи на те, що вона почала війну, коли значна частина регіону вже була окупована", – акцентують журналісти.
Зараз вже немає сумнівів у поверненні РФ до більш широкої кампанії. Окупанти відновлюють наступальні операції в Харківській та Сумській областях, що вказує на нову ескалацію.
Аналітикиня Інституту вивчення війни (ISW) Анжеліка Еванс, стверджує, що переглянуті амбіції Путіна почали з'являтися, коли він відвідав Курську область у травні і наказав створити "буферну зону" вздовж українського кордону.
"Це був м’який спосіб ввести це в інформаційний простір. Спершу — це буферна зона, мовляв, усього лише 30 км, щоб захистити росіян. А потім — ти вже недалеко від великих регіональних міст, тож чому б не взяти і їх? Бо [Путін вважає]: "Хіба ми не маємо права їх забрати, адже це ж історично російські міста". Це повільне просування до того, що, як я думаю, ми зрештою побачимо… — повернення до ідеї захоплення всієї України", – пояснила вона в коментарі виданню.
Журналісти додають, що очевидна зміна в стратегії правителя РФ також може бути поясненням збільшення кількості російських атак по цивільних обʼєктах в Україні. За словами Еванс, "бажання завдати удару по цих місцях було завжди".
"Багато з цих ударів спрямовані на підрив морального духу українців, а в деяких населених пунктах, розташованих ближче до лінії фронту, – на те, щоб переконати людей виїхати звідти, щоб у майбутньому було легше захопити ці місця. Це дійсно довгострокові цілі", – зауважила аналітикиня ISW.
1 липня стало відомо про загибель командира 110-ї ОМБр Сергія Захаревича. Згодом президент України Володимир Зеленський повідомив, що комбриг загинув внаслідок російського удару по Гуляйполю. За його словами, на жаль, є втрати серед військових та цивільних.
Тим часом Генштаб ЗСУ відзвітував про успішні удари по окупованій території Донецької області. Зазначається, що було уражено пункт управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ.