
Росія, як і з перших днів повномасштабного вторгення в Україну, не припиняє, а в останні тижні лише посилює атаки по енергетичній інфраструктурі країни. Генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко поділився в інтерв'ю виданню EL PAÍS про поточну ситуацію.
"Вони щодня атакують наші об'єкти з першого дня повномасштабного вторгнення", - зазначив Тимченко.
Видання зазначає, що як і в уряді, так і серед громадян, а також компаній сектора складається враження, що країна надійно захищена.
"Цього разу Росії не вдасться занурити Україну в темряву. Вони можуть зробити наше життя нестерпним, дуже, дуже важким... Але їм не вдасться зруйнувати нашу енергетичну систему", - заявив директор ДТЕК.
Він прогнозує, що як і попередні зими, прийдешню українці теж переживуть.
"Ми переживемо наступну зиму, як пережили попередні. І ступінь страждань нашого населення буде залежати, перш за все, від масштабу російських атак і ефективності обороноздатності наших ВПС", - додав він.
Водночас, видання поділилося, що в ВПС України попереджають, що 100% захисту вони не можуть гарантувати.
"Цього року, за моїми спостереженнями, найбільшу небезпеку я бачу в районах, що прилягають до фронту", - розповів колишній урядовий радник з енергетики Олександр Харченко.
Він пояснив, що мова йде про ті місця, де російська ракета може за лічені хвилини вразити електропідстанцію й на реакцію не залишається часу.
Зазначається, що десятиліттями Україна закуповувала більшу частину свого газу у Росії. Значна частина палива, необхідного іншим європейським країнам, проходила через її територію до закриття в січні 2024 року так званого Українського транзитного трубопроводу. Це один з газопроводів, що з'єднує Росію з ЄС.
В публікації йдеться, що це був один з найбільших парадоксів з початку вторгнення: бої тривали, але російський газ продовжував надходити, незважаючи на конфлікт.
Видання додало, що наразі Україна, як і багато інших європейських країн, сильно залежить від скрапленого природного газу (СПГ), що поставляється морським шляхом з таких країн, як США, де вона закупила першу партію в грудні минулого року. Через відсутність власних газифікаційних станцій весь споживаний нею цієї зими СПГ буде перероблятися в портах Польщі та Литви.
Наслідки атаки РФ в ніч на 10 жовтня: останні новини
Раніше УНІАН повідомляв, що в Міненерго повідомили, що після російської атаки в семи українських областях та місті Києві застосовуються аварійні відключення світла, зокрема, в м. Київ, Київській, Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Донецькій і Запорізькій областях. Відомство додало, що на Чернігівщині продовжують діяти графіки погодинних відключень.
Також ми писали, що у Львові відкладають початок опалювального сезону на кілька тижнів через обстріли Росії. Мер Львова Андрій Садовий закликав мешканців забезпечити себе альтернативними джерелами тепла й допомогти тим, хто не впорається самостійно. Він додав, що з 11 жовтня місто переходить в режим тестування. Ще Садовий повідомив, що цими вихідними у Львові відключать світлофори від основного живлення і переведуть їх на альтернативні джерела, щоб переконатися, що у випадку блекауту вони працюватимуть.