Дмитро Кухарчук також заявив про недостатню мобілізацію в Україні / скриншот з відео

Командир Другого батальйону Третьої штурмової бригади Дмитро Кухарчук заявив, що війна в Україні не виконала "націєтворчу функцію". За його словами, наразі суспільство не бере співучасті у війні. 

"Питання в тому, що, на превеликий жаль, війна не виконала націєтворчу функцію. Сьогодні суспільство не приймає співучасті у війні. Я не говорю про те, що всі мають воювати, хоча, можливо, рано чи пізно всім доведеться - і чоловікам, і жінкам. Людям не подобається вилазити із зони комфорту, в тому числі з ментальної зони комфорту", - зауважив військовий в інтерв'ю "Українській правді".

Кухарчук наголосив, що будь-яка війна закінчується переговорами, проте це не означає, що вона не почнеться пізніше. 

Відео дня

"Якщо ми хочемо зупинити противника, просто знизити градус, тимчасово розслабитися - для того, щоб наші майбутні покоління вирішували ці питання надалі, то можна укласти якийсь ганебний мир. Але він означатиме, що за 10, 20, 30 навіть 50 років буде продовження", - пояснив комбат 3-ї штурмової.

Боєць також прокоментував новий закон про посилення мобілізації. За його словами, наразі результату він не бачить. 

"Я бачу кол-центри, які працюють, які розводять на гроші європейців. Бачу правоохоронні органи, які їх кришують. Бачу народних депутатів, які їх кришують. Мобілізація пенсіонерів - там да. Людей до 57 років, але багато хто з них виглядає вже на 70. Це не вихід із ситуації", - підкреслив Кухарчук.

Він зауважив, що у країнах Європи деякі люди в 70 можуть мати молодший вигляд, проте в Україні це може бути навпаки. 

"Людина після 45-50 років розсипається в Україні. Чоловіки розсипаються. Тим паче, якщо ми говоримо про категорію чоловіків, які за 10 тисяч доларів не можуть собі купити білий білет. І уявіть, його мобілізують, присилають на фронт і кажуть: "Іди воюй". Якщо його в окоп посадити, то він ще буде сидіти. Не втече через те, що буде тікати - розсиплеться. Але уявіть, такій людині скажуть штурмувати. Що вона буде робити?", - запитав військовий.

Кухарчук розповів, що середній вік у його батальйоні - 33 роки. 

"Це ми говоримо про усіх, включно з тими, хто виконує тилові функції. Якщо ми говоримо про середній вік піхотинця, штурмовика – то це до 30 років", - пояснив комбат. 

Також Третя штурмова відома своїм активним та агресивним рекрутингом. За словами бійця, лише так вдається залучати молодь до війни. 

"Буває, що люди отримують повістки, а потім приходять до рекрут-центрів Третьої штурмової і говорять: "Я не знав, сумнівався, але я отримав повістку - давайте я вже краще до вас піду". І таких беремо, якщо бачимо, що людина мотивована і готова воювати. У нас немає такого, що нам присилають когось із мобілізованих. Я зараз ходжу по тюрмах, я ж не просто кажу: "Дайте мені 100 людей, я їх заберу і відправлю в бій". Ні - я з кожним із них проводжу співбесіди. Дивлюся, наскільки людина зможе бути інтегрована в колектив", - додав Кухарчук.

Мобілізація в Україні - останні новини

Раніше комбат бригади Національної гвардії "Буревій" Володимир Жданов заявив, що соцмережі викривляють реалії в ЗСУ. За його словами, там прийнято показувати лише один негатив, тому військовозобов'язані і бояться мобілізації.

"Звісно. Там не прийнято показувати якийсь позитив в армії. Все, що знаходиш з позитиву, - виставляють або військові, або ЗМІ, які брали у них інтерв'ю, наприклад. І цього дуже мало. Якщо гортати стрічки звичайних людей - там один негатив, всім все не так", - зауважив військовий.

Водночас командир батальйону УБпАК "Ахіллес" 92 ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко наголосив, що ув'язнені мобілізовані зможуть показувати результати на полі бою

"На початку повномасштабної війни ми розпочинали свій шлях зі стрілецької роти, це територіальна оборона. У мене другий взвод був на 90% укомплектований людьми, які були позбавлені волі на території України, відбули своє покарання та повернулися до нормального життя", - зауважив він.

Вас також можуть зацікавити новини: