Військовослужбовець зауважив, що позитивні події майже не підсвічуються у соцмережах / колаж УНІАН, фото пресслужба НГУ

Комбат бригади Національної гвардії "Буревій" Володимир Жданов заявив, що соціальні мережі в Україні викривляють реальність щодо подій в армії. За його словами, люди зазвичай бачать лише один негатив. 

"Звісно. Там не прийнято показувати якийсь позитив в армії. Все, що знаходиш з позитиву, - виставляють або військові, або ЗМІ, які брали у них інтерв'ю, наприклад. І цього дуже мало. Якщо гортати стрічки звичайних людей - там один негатив, всім все не так", - зазначив він інтерв'ю для LIGA.net.

Жданов наголосив, що особовий склад ніколи не буде мати претензій до командира роти, взводу або батальйону, який працює з людьми. 

Відео дня

"Якщо комбат постійно приходить на позиції, а командир роти там живе - ні в кого не буде питань до завдань чи аргументів, чому їх не потрібно виконувати. На жаль, не в усіх підрозділах таке є. Буває, що командир не те що не завжди з'являється на КСП роти, а взагалі в іншому місці може сидіти. Прикро, що наші соціальні мережі - Instagram, TikTok - розвивають цю тему дуже активно. Історії командирів, які працюють з людьми на передньому краю, так не підсвічуються", - зауважив боєць.

Також у військового запитали, чи можна змотивувати людей, які без власного бажання недобровільно опинилися в армії. Він відповів, що це цілком реально, проте складно. 

"Все залежить від настрою і ідеології підрозділу. І як командир планує і ставить завдання. Тому краще, аби людина, поки її не призвали, скористалася правом вибору. У соцмережах є сторінки будь-якого підрозділу. Подзвони, поспілкуйся, прийди у військову частину, поговори із солдатами. Ніхто цього не забороняє. Ніхто за руку не затягне на службу. Ми не з ТЦК, ми не будемо його ловити і змушувати щось підписувати", - запевнив Жданов.

Мобілізація в Україні - останні новини

Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха заявив, що потенційно в Україні до армії можуть мобілізувати 5-6 мільйонів чоловіків, проте наразі від ЗСУ такого запиту немає.

Своєю чергою міністр юстиції Денис Малюська наголосив, що українці повинні бути готовими до того, що мобілізовані до ЗСУ засуджені після умовно-дострокового звільнення можуть знову вчинити злочин.

"Якщо ув'язнений, який вийшов умовно-достроково, щоб доєднатися до лав Збройних сил України, потім вчинить злочин, це викликатиме набагато більше обурення і медійного шуму, аніж якщо злочин вчинить звичайний військовозабов'язаний. Не зважаючи на будь-яку статистику, навіть якщо це буде статистика в межах людей, які не відбували покарання. У нас зараз військовослужбовці, які повертаються на ротацію, або їм надається відпустка, - вони теж чинять злочини. До медіа це не доходить. Це теж важлива проблема, яку не потрібно пропускати", - зауважив він.

Вас також можуть зацікавити новини: