Було б нерозважливо недооцінювати військовий потенціал Москви, вважають аналітики / колаж УНІАН, фото wikimedia.org, скріншот

Перемога Росії над Україною змінить геополітичну ситуацію, значно зміцнивши РФ у військовому, економічному та стратегічному планах, а також серйозно послабивши Захід. Такий висновок зробили в Атлантичній раді (Atlantic Council, американський аналітичний центр).

"Зіткнувшись із такими винятково сприятливими обставинами, було б помилкою вважати, що Путін, який переміг, просто зупиниться і не піде далі, - йдеться в публікації. - Російська армія явно не змогла виправдати свою роздуту довоєнну репутацію в Україні, але тим не менш було б нерозважливо недооцінювати військовий потенціал Москви".

Вказується, що, можливо, Путін зараз перебуває в сильнішій позиції порівняно зі своїми західними супротивниками, які "повільно переозброюються".

Відео дня

"Перемога в Україні ще більше посилить цю і без того тривожну ситуацію, розрив у військових можливостях, - йдеться далі в статті. - Російська та українська армії наразі є найбільшими і найбільш грізними бойовими силами в Європі. Якщо Путін переможе в Україні, він контролюватиме їх обох. Тоді як багато українських солдатів, безсумнівно, продовжать вести партизанську війну або спробують перегрупуватися за кордоном, Росія-переможець буде прагнути швидко мобілізувати сотні тисяч українців на військову службу, як вона вже зробила в районах України, що перебувають під контролем Кремля. Крім значного збільшення чисельності особового складу, Росія також отримає у володіння великі запаси військової техніки України, починаючи від запасів артилерійських снарядів і ударних безпілотників, і закінчуючи поставленими Заходом танками та ракетними системами".

Також наголошується, що контроль над Україною дозволив би Росії реінтегрувати величезний український військово-промисловий комплекс:

"Таке збільшення видобутку дасть змогу Росії швидко оговтатися від важких втрат в українській кампанії та дасть змогу Москві подолати багато перешкод, створених західними санкціями".

Крім того, завоювання України значно поліпшить фінансове становище Росії та посилить здатність Москви визначати світові справи, додають аналітики:

"Кремль придбає значні невикористані енергетичні запаси України, а також мінеральні активи на трильйони доларів. Тим часом славнозвісна українська житниця дасть змогу Росії практично відразу утвердитися як домінуючій силі на міжнародних сільськогосподарських ринках. Путін уже продемонстрував свою готовність використовувати глобальну продовольчу безпеку як зброю, блокуючи українські порти на Чорному морі. Контроль над українським сільським господарством надасть Кремлю нові потужні інструменти для винагороди союзників і покарання супротивників".

При цьому експерти припустили, де Путін, який "зміцнів і осмілів", може завдати наступного удару після України:

"Кремлівський диктатор ясно дав зрозуміти, що розглядає нинішню війну як імперське прагнення повернути "історично російські землі". Крім України, існує понад десяток інших країн, включно з Фінляндією, Польщею, країнами Балтії, Білоруссю і Молдовою, які колись були частиною Російської імперії і, отже, відповідають путінському визначенню "історично Росії". Усі вони стануть потенційними цілями".

На думку аналітиків, мало що вказує на те, що Путін якимось чином заляканий Заходом, насправді все навпаки:

"Російський правитель виявився настільки майстерним у залякуванні своїх ворогів, що за майже два з половиною роки після найбільшого європейського вторгнення з часів Другої світової війни партнери Києва, як і раніше, занепокоєні запобіганням ескалації і продовжують вводити абсурдні обмеження на здатність України захистити себе. Таке управління ескалацією ризикує спричинити такі ж трагічні наслідки. Якщо Росія продовжить розширювати війну, єдине, чого західні лідери не зможуть зробити, - це заявити, що їх не попереджали".

В Атлантичній раді впевнені, що ймовірна перемога Росії в Україні підготує ґрунт для ще більш сміливих актів міжнародної агресії, і єдиний спосіб уникнути цього катастрофічного результату - переконатися, що російське вторгнення в Україну закінчиться поразкою РФ.

Втрати Росії в Україні на 12 червня

Нагадаємо, загальні бойові втрати Росії в Україні з 24 лютого 2022 року попередньо становлять близько 521 830 чоловік особового складу. За минулу добу Сили оборони знищили ще 980 російських окупантів.

Крім того, РФ втратила на полі боїв щонайменше: танків - 7911, бойових броньованих машин - 15187, засоби ППО - 844, БПЛА оперативно-тактичного рівня - 11042.

Вас також можуть зацікавити новини: