За словами Світана, треба використовувати FPV-машини на іншому діапазоні.
Існують механізми і методи, які можна застосовувати для виявлення і ураження ворожих груп у густому тумані. Про це полковник запасу ЗСУ, пілот-інструктор Роман Світан повідомив в етері на Radio NV.
"Росіяни на цей рік спланували другу хвилю літньої військової кампанії ближче до осені, якраз, щоб під прикриттям туманів проводити наступальні операції", - відзначив Світан.
За його словами, йдеться про невеликі операції тактичного рівня, аби просуватися пішки або на невеликих засобах, котрі залишаються непомітними в радіодіапазоні або тепловому діапазоні.
"Туман, низька хмарність, зледеніння, опади на малих висотах - це все не дає можливості працювати FPV-дронам і дронам аеророзвідки, а це дуже важливо, тому що навіть прицілитися з артилерії при використанні аеророзвідки просто неможливо. Отже, потрібно користуватися іншими механізмами", - сказав Світан.
Зокрема, на його думку, можна використовувати старі перевірені методи - армійську розвідку, бо українські розвідники можуть виконувати роль наведення і донаведення з метою здійснення бойової задачі.
"Є механізми, є різні діапазони, на які туман не діє. Це, може, зараз треба зосередитися на випуску, виходячи з досвіду, FPV-машин з іншим, не оптичним зором. Тобто, різного рівня, різні діапазони зору - від радіо до інфрачервоних", - додав Світан.
Як повідомляв УНІАН, російські загарбники використовують густий туман для просочування до міста Покровськ. Завдяки погодним умовам вони наважились колонами заходити в місто.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що Росія не контролює Покровськ. За його словами, противник намагається використовувати туман для реалізації загарбницьких цілей.
Також туман стає при нагоді і українським захисникам. Зокрема, на днях російські окупанти спробували скористатися погодними умовами, зокрема під прикриттям туману просунутися на Костянтинівському напрямку. Утім, українські розвідники вчасно засікли рух ворожих груп, а бійці 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу зустріли окупантів гаряче.
Раніше голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко зазначав, що зміна погодних умов впливатиме на ситуацію на фронті, в тому числі на використання розвідувальних дронів. Їхню роботу можуть обмежувати тумани, дощі та снігопади.