Скільки української території захопила Росія у червні: у DeepState назвали цифру

Найбільше просувань ворога було на Новопавлівському і Покровському напрямках, а також на Сумщині.

У червні Росія окупувала 556 квадратних кілометрів української території, що є найгіршим показником у 2025 році. Про це повідомляє аналітичний проєкт DeepState у Telegram.

"Динаміка травня, на жаль, збереглася у червні", - розповіли аналітики і додали, що у найкритичніший для нас місяць – листопад - росіяни просунулися на 730 квадратних кілометрів. 

Зазначається, що найбільше просувань припало на Новопавлівський (29%) та Покровський відтинок (27%). Також серед лідерів - Сумщина з показником у 18%. 

"Тобто три четвертих усіх просувань були у трьох місцях. Остання четверть припадає на інші ділянки фронту ледве не у рівних пропорціях (по 4-6% на відтинок)", - пояснили у DeepState.

Аналітики вважають, що просування ворога зумовлено проблемами з людьми, які критичні зараз для обох сторін. Водночас, на їхню думку, у росіян ще є запаси особового складу. 

"Падіння механізації атак - це чергове підтвердження проблем ворога із технікою, яку вони намагаються замінити мотоциклами та багі. А штурмові дії  ворога силами 1 чи 3 піхотинців уже не стали дивиною. У той же час кількість цих груп залишається значною", - додали у DeepState.

Статус окупованих українських територій

Як повідомляв УНІАН, у травні 2025 року президент України Володимир Зеленський на брифінгу після зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом в Анкарі наголосив, що Україна ніколи не визнає юридично частиною Росії ті території, які тимчасово перебувають під російською окупацією, зокрема і Крим. 

Глава держави зауважив, що переговорна позиція України фактично відображена у нашій Конституції. За його словами, такої позиції дотримується більшість світу, а сама Україна тим паче не планує обговорювати статус власних територій під час переговорів про мир з Росією.

Російська Федерація, яка не припиняє вести проти України загарбницьку війну, вимагає від України значних територіальних поступок, у тому числі тими територіями, які Росії не вдалося окупувати. Йдеться про п'ять регіонів України: Херсонську, Запорізьку, Донецьку, Луганську області й Автономну республіку Крим.

Вас також можуть зацікавити новини: