У випадку з Керченським мостом найефективнішим може буде комбінований удар, який поєднуватиме всі наявні сили та засоби.
Військовий експерт Defense Express Валерій Рябих заявив, що у тимчасово окупованому Росією Криму є до 200 військових об'єктів, які мають бути знищені.
Про це він сказав в ефірі "КИЇВ24 live", відповідаючи на запитання щодо застосування ракет ATACMS та того, скільки в Криму є ворожих підрозділів протиповітряної оборони. Рябих зауважив, що півострів прикрито декількома потужними вузлами ППО, які розташовуються на основних напрямках. Одним з них є Джанкой.
"Ще подібні вузли знаходяться в районі мису Тарханкут, які мають прикривати, скажімо, південно-західну частину півострова від ударів з материкової частини України. Звісно, прикрита потужним вузлом ППО військово-морська база в Севастополі. І крім того, центральна частина прикривається також задля забезпечення діяльності ремонтних підрозділів і баз зберігання на території Криму", – сказав він.
За його словами, чи не найпотужніший вузол ППО російськими окупантами створено на сході Криму, в районі Керчі.
"І в першу чергу, звісно що, він прикриває ту незаконну будівлю, яка зветься Керченським мостом, а також логістичні потужності і бази зберігання, що знаходяться в районі понтонної переправи, і взагалі морського порту "Керч", – зауважив експерт.
Так, додав Рябих, всі засоби загарбників, які вони використовують для прикриття військ, є першочерговою ціллю.
"І тут одним з ключових засобів, який буде використовуватися, звісно, буде ракета ATACMS", – сказав він.
Військовий експерт зазначив, що поступове придушення та знищення системи ППО ворога, яка прикриває військові аеродроми, призведе до того, що він змушений буде евакуювати свою авіацію.
Щодо того, що для росіян може стати пріоритетом – захищати Кримський міст чи, наприклад, Севастополь – Рябих зауважив, що "два удари, які були по Керченському мосту, – вони, звісно що, були здійснені асиметричними діями якраз там, де противник не очікував".
"І зараз, коли всі кажуть про один тип атаки, він може бути зовсім інший. А у випадку з самим Керченським мостом, звісно що, тут найефективнішим може буде комбінований удар, який буде поєднувати всі наявні сили та засоби", – сказав Рябих.
Такий удар, додав експерт, має бути здійснений саме тоді, коли це буде найефективніше з точки зору втілення стратегічного задуму українського командування в життя.
"А до того в Криму є до 200 військових об’єктів, які також підлягають плановому поступовому знищенню. І тут вже майстерність наших військових з тим, щоб ці цілі тасувати таким чином, щоб воно було неочікувано для противника, ефективно і найдієвіше для виконання тих завдань, які безпосередньо стоять на завтрашній день перед Збройними силами", – сказав Рябих.
У ніч на 17 квітня в окупованому Криму пролунали вибухи. Зокрема, було завдано удару по аеродрому в Джанкої на півночі півострова. Там, зокрема, базуються російські вертольоти Мі-8, Мі-25М, Мі-28 та Ка-52.
Варто зазначити, що військові аналітики прогнозують, що після надходження в пакеті допомоги від Сполучених Штатів Америки ракет ATACMS, їх можна буде використати для знищення пускових установок на території Росії, які б’ють по Харкову, а також для ударів по Кримському мосту.
29 квітня начальник центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук зауважив, що українські військові мають право завдавати ударів по військових логістичних об’єктах ворога у Криму, зокрема по Кримському мосту.