Костянтин Криволап оцінив наслідки атаки по окупованому Джанкою / колаж УНІАН, фото Радіо Свобода, скріншот

Авіаційний експерт Костянтин Криволап оцінив можливі наслідки атаки по аеродрому в тимчасово окупованому Джанкої для росіян. Цей аеродром українські сили вже неодноразово атакували і в 2022, і в 2023 році, але такої потужної атаки ще не було.

"Наслідки дуже серйозні. Думаю, це була дуже добре підготована атака", – акцентував експерт в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Криволап зазначив, що аеропорт в окупованому Джанкої має ключове значення для тактичної авіації росіян. Там розташовані гелікоптери, які атакують українські війська на лінії бойового зіткнення.

Відео дня

"Вони всі вилітають саме з Джанкою. Звідти вилітають Су-25 – штурмовики, які теж несуть нам велику загрозу", – додав експерт.

Криволап пояснив, що росіяни не можуть тримати свої на гелікоптери на більш дальніх відстанях, тому що тоді вони не зможуть бути ефективними для виконання завдань на фронті.

"Тобто, вони зможуть тільки прилітати, щось скидати, розгортатися і повертатися назад", – продовжив він.

Експерт додав, що таке використання гелікоптерів росіян не влаштовує. Тому вони вирішили піти шляхом посилення протиповітряної оборони Джанкоя, намагаючись таким чином убезпечити свої борти.

"Там стояли системи С-400 і С-300. Взагалі такої концентрації захищеності з точки зору ППО, як був захищений Джанкой, може бути тільки Севастопольська бухта. Більше такого об’єкту за щільністю захисту немає", – акцентував Криволап.

На думку експерта, остання потужна атака на аеродром в Джанкої стала успішною завдяки тому, що було виведено з ладу засоби радіолокаційної боротьби окупантів. Швидше за все, спочатку мала місце атака БПЛА, а потім "пішло все інше". 

Крім того, така потужна пожежа, той рівень детонації і вторинної детонації, який був на аеродромі, вказує на те, що там, швидше за все, влучили в склад паливно-мастильних матеріалів та склад з озброєнням. 

"Тому що могли бути вибухи і від гвинтокрилів, але там не така кількість цього озброєння, щоб була така детонація", – зазначив Криволап.

Він додав, що Джанкой – дуже важливий логістичний хаб для російських окупантів, тому що там все поєднано – можуть прилітати літаки, а поруч є залізниця. 

Удар по Джанкою

В ніч на 17 квітня в тимчасово окупованому Криму пролунала серія вибухів. Гриміло на аеродромі в Джанкої.

Українська розвідка оприлюднила перелік знищених або критично пошкоджених цілей російських окупантів на військовому аеродромі міста Джанкой. Зокрема, серед них ворожий пункт управління засобами протиповітряної оборони. Також – чотири пускові установки ЗРК С-400; три радіолокаційні станції; апаратура спостереження за повітряним простором "Фундамент-М".

Зазначається, що кількість уражених чи знищених об’єктів авіації російських загарбників та чисельність втрат серед особового складу російської армії уточнюється.

Вас також можуть зацікавити новини: