Україна зазнає поразки, коли втратить волю до боротьби, кажуть експерти / фото facebook.com/JointForcesCommandAFU

Росія може здобути перемогу у війні вже цього року, але не шляхом прориву української оборони та захоплення значних територій, а зламавши волю українців до продовження боротьби. Про це йдеться у публікації BBC.

Видання наводить думку генерала Річарда Берронса, колишнього командувача Об'єднаних сил Великої Британії, який бачить "серйозний ризик" української поразки вже цього року.

"Україна може відчути, що не може перемогти. [Це станеться], коли справа дійде до запитання, чому люди повинні продовжувати битися і вмирати, лише щоб захистити те, що неможливо захистити" – каже Берронс і зауважує, що наразі українське суспільство до цієї критичної точки ще не підійшло.

Відео дня

На думку генерала, росіяни мають намір скористатися скрутним становищем ЗСУ, які відчувають гостру нестачу озброєнь, і здійснити свій масштабний наступ влітку. Якщо їм таки вдастся десь прорватися (чого так і не вдалося українцям торік), то це стане потужним ударом по моральному стану українців.

Втім, як зауважує старший науковий співробітник аналітичного центру Вайтхолл (Британія) Джек Вотлінг, стратегічною метою Росії цього року можуть бути навіть не територіальні здобутки, а саме спроба знищити бойовий дух України та переконати її західних прихильників у безнадійності подальшого спротиву. 

Вотлінг наголошує, що літній наступ росіян у будь-якому випадку "не призведе до рішучого завершення конфлікту".

"Найбільш вірогідним результатом буде те, що Росія досягне успіхів, але не зуміє прорватися. Вона не має достатньо великих або хороших сил, щоб пробити весь шлях до річки [Дніпро]... але війна обернеться на користь Росії", – погоджується з аналітиком генерал Берронс.

Війна в Україні: стратегічні перспективи

Як писав УНІАН, західна преса розглядає можливі напрямки літнього наступу російського агресора. За даними Financial Times, Росія спробує захопити більше територій Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей, а можливо здійснить атаку і на Харків.

Також ми розповідали, що війна в Україні переходить у нову фазу. Як пише Bloomberg, і Росія, і Україна зараз намагаються знищити енергетичну систему одне одного, аби завдати удару по економіці свого ворога. При цьому побічні наслідки відчуваються на світових ринках.

Вас також можуть зацікавити новини: