Український військовий пояснив, за рахунок чого ЗСУ зможуть звільнити Донбас

На його думку, контрнаступ на Луганщині та під Донецьком уже розпочався.

Якщо Збройні сили України зараз проводять після вдалого контрнаступу стабілізаційну операцію, то далі буде прикриття, вибудовування логістики та накопичення ресурсів. Після цього може бути нова наступальна операція.

Таку думку волонтер, представник міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm Михайло Макарук озвучив в інтерв'ю Апостроф.

На його думку, контрнаступ на Луганщині та під Донецьком уже розпочався.

"Лисичанськ та Сєверодонецьк – це ж Луганська область. Дивіться, якщо говорити про північну Луганщину, там є чотири міста, які контролюють усе: це Сватове, Старобільськ, Щастя та Станиця Луганська. Якщо ми говоримо про Білогорівку тощо, то воно менше. Там немає такої концентрації сіл, хуторів, як це було, наприклад, у районі трикутника Балаклія – Шевченкове – Куп'янськ" , - розповів він.

Що ж до Донбасу загалом, то бойові дії там продовжуються, вони досить активні.

"На Авдіївку постійні напади, спроби просування росіян на Бахмут. Не забуваємо, що біля Вугледару постійно б'ють. У місцях ще ні в кого стратегічної ініціативи немає. Якщо ми зараз проводимо після вдалого контрнаступу стабілізаційну операцію, далі слідує прикриття, вибудовування логістики та накопичення ресурсів. Тільки тоді може бути знову нова наступальна операція. Для того, щоб робити наступ на Луганщину зараз, потрібно встановити контроль за Лиманом, Кремінною, Лисичанськом та Сєвєродонецьким. Тоді всі дороги будуть відкриті", - розповів він.

Контрнаступ ЗСУ: що відомо

На півдні й у Харківській області триває контрнаступ Збройних сил України, оголошений наприкінці серпня.

Як повідомляв УНІАН, 14 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Харківщина майже вся звільнена від російських загарбників, в окупації понад п’ять місяців жили близько 150 тисяч українців.

На думку американських високопосадовців, є ознаки того, що нинішній наступ може бути раннім етапом наступу, який може значно відсунути лінію фронту Росії.

Водночас у Міноборони РФ відведення військ з Харківської області називають перегрупуванням – розбиті сили нібито кинуть на Донецький напрямок.

Вас також можуть зацікавити новини: