У Росії ФСБ відволікли від боротьби з тероризмом, вважають журналісти / колаж УНІАН з фото REUTERS та kubnews.ru

Повномасштабна війна в Україні "зруйнувала ілюзію безпеки в Росії", жага російського диктатора Володимира Путіна до тоталітарного контролю відволікала Федеральну службу безпеки РФ від її антитерористичних обов’язків і знизила її ефективність як органу безпеки.

Про це йдеться у матеріалі The Telegraph. "Коли російські війська ввійшли в Україну в лютому 2022 року, ФСБ зайнялася керуванням "фільтраційними таборами", щоб перевірити лояльність українців на окупованих територіях. Після принизливих поразок Росії в Харкові та Херсоні наприкінці 2022 року Путін доручив ФСБ посилити репресії на іноземні спецслужби та зрадників", - зазначається у статті.

У РФ деякі активісти засудили переорієнтацію ФСБ. Після нападу на концертний зал "Крокус Сіті" біля Москви російський журналіст Кирило Мартинов різко розкритикував ФСБ за те, що вона зосередилася на "ЛГБТ-екстремістах" і відкинула попередження західних спецслужб про неминучість нападу. Російський опозиційний активіст Іван Жданов заявив, що одержимість ФСБ стеженням за росіянами та покаранням антивоєнних дисидентів знищила її ефективність. Російські державні ЗМІ, природно, відвернулися від цієї критики, перенаправивши громадський гнів на Україну. Це дозволило керівництву ФСБ витримати шторм його неодноразових провалів розвідки і залишитися незмінним.

Відео дня

Відмова ФСБ від відповідальності збіглася із загостренням нарікань у непривілейованих регіонах Росії, де живуть етнічні меншини. "Дагестан - одна з найбільших жертв нерівного тягаря української війни", - зазначається у матеріалі.

На початок травня 2022 року в Дагестані був найвищий рівень втрат серед усіх регіонів Росії. Незалежні розслідування показали, що загинуло не менше 130 дагестанців. До квітня 2023 року ця цифра зросла щонайменше до 806, і сім’ї ліквідованих дагестанських чоловіків щосили намагалися отримати компенсацію від Кремля.

Створення в Дагестані Каспійського "добровольчого батальйону", який мобілізував чоловіків старше 40 років, гарантує, що рівень призову значно перевищує показники в Москві та Санкт-Петербурзі. Високі показники втрат і мобілізованих збіглися із загостренням економічної кризи в Дагестані.

"Через домінування олігархічних кланів 70% бюджету Дагестану складається з російських федеральних субсидій. Це найвищий показник серед регіонів Росії. У той час як влада Дагестану стверджує, що бойові дії в Україні - це добре для майбутнього Росії, багато зневірених молодих людей з цим не погоджуються", - підкреслюється у статті.

У центрі уваги світові новини - сьогодні це варто знати

23 червня у Дагестані невідомі здійснили напад на синагогу та на дві православні церкви. Журналісти дізналися, що священника перерізали горло. За офіційними даними, унаслідок нападу знищено понад 15 поліцейських і ще шестеро бойовиків.

Раніше - увечері 22 березня, у "Крокус Сіті" в Підмосков'ї озброєні чоловіки відкрили вогонь по людях, які прийшли на концерт гурту "Пікнік". У РФ стверджували, що жертвами нападу стали понад 100 осіб, є дуже багато постраждалих. Відповідальність за напад взяла на себе терористична організація ІДІЛ, однак це не завадило російській владі звинуватити у причетності до теракту українську сторону.

Вас також можуть зацікавити новини: