Кухарчук пояснив, що відбувається на фронті / скріншот з відео

Війна в Україні змінюється, спочатку були великі сподівання на контрнаступ, а згодом - очікування російського наступу цієї весни. Наразі ведуться інтенсивні бої, а з іншого боку триває позиційна війна, де в жодної зі сторін немає можливості просунутися. 

"Для мене війна йде не 2,5 роки і не 10. Я бачу її в набагато ширшому, декількасотлітньому, навіть тисячолітньому контексті. Але якщо ми говоримо про два з половиною роки загострення, то зараз для мене найкритичніший етап війни. Чому? Люди спостерігали події в Авдіївці, після Авдіївки – ледь не прорив фронту противником. Ситуація продовжує бути критичною. Але люди люблять оновлювати DeepState Map і робити собі якісь висновки. І їм здається, що вона стабілізована. А це знову момент розслаблення. Зараз люди вкотре подумають: "Ситуацію на фронті вдалося стабілізувати, ну, куди вони ще максимум пройдуть? Може, Донецьку і Луганську області завоюють ще трохи. А давайте переговори мутити", - зазначив комбат 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук в інтерв'ю "Українській правді".

За словами військового, на превеликий жаль, в Україні зараз немає єднання в суспільстві. Він розділяє світ українців і світ хохлів. На його думку, останніх на сьогодні набагато більше. 

Відео дня

"Хохол у Дніпрі погодиться на те, щоб віддати Донецьку і Луганську область. Хохол у Києві погодиться на те, щоб віддати лівобережну Україну. А хохол у Львові погодиться на те, щоб віддати Україну по Збручу. Це відмінність хохла", - пояснив Кухарчук.

Ситуація на фронті

Також він прокоментував ситуацію навколо Часового Яру. Боєць заспокоїв, що взяття Часового Яру означатиме не більше, ніж взяття цього міста. Це також справедливо й стосовно Костянтинівки, Дружківки, Слов'янська та Краматорська.

"Наскільки це критично? Критично. Але якщо говорити відверто, будь-який населений пункт нічим не важливіший за інший населений пункт. Так, у Часіку є висоти, але так само в Костянтинівці є висоти. Тому драматизувати момент абсолютно не потрібно. Але при цьому потрібно розуміти, що у противника немає цілей і задач взяти Донецьку і Луганську область або Харківську, Сумську чи Київську. Вони будуть йти, поки ми їх не будемо зупиняти", - наголосив він.

Як розповів Кухарчук, зараз батальйон і бригада у них знаходяться на іншому напрямку в Харківській області. Третя штурмова бригада воює там проти Третьої дивізії 20-ої армії Російської Федерації. Кожен день противник проводить штурми, але ЗСУ їх відбивають.

Часів Яр, Вовчанськ, напрямок Райгородки, Запорізький напрямок – це тактичні наступальні операції РФ, які мають на меті повне знищення спочатку лівобережної, а потім всієї України.

"Я не вірю в оперативні прориви. Я не вірю у великі наступи колонної техніки. Характер війни змінився: сьогодні неабияке значення мають безпілотні засоби спостереження і засоби ураження. Великі колони вони намагалися відправляти, і всі ці спроби зазнавали великого фіаско. Ми навіть хочемо, щоб вони відправляли великі колони, тому що їх дуже легко і весело палити. Це не те, що може принести противнику успіх. А от такий повзучий наступ, який вони обрали, і який в них добре виходить, може для нас мати не просто неприємні, а критичні наслідки", - попередив Кухарчук.

Втрати на фронті і мобілізація

На його думку, росіяни бачать всю ситуацію по-іншому. Українці чіпляються за кожну людину й цінують. Коли наші військові знаходять загиблих і беруть полонених тієї ж Третьої дивізії, то по документах серед них не було людей, які служать більше місяця.

"Що це означає? Що вони сьогодні застосовують похідні батальйони. Тобто вони набирають батальйон, дають йому дуже класну вогневу підготовку, і більше нічого. Відгороджують їх від виживших 300-х і відправляють у бій. І таких людей у них ще дуже і дуже багато, вони ще будуть повзти, повзти, повзти. Для них це абсолютно безболісно", - вважає захисник.

Він прокоментував й залучення іноземців до російської армії. Кухарчук зауважив, що це не означає, що у РФ закінчились свої солдати. Просто ворог знайшов ще один механізм мобілізації.

"У нас, на превеликий жаль, все ухвалюється занадто пізно. Наприклад, я наразі займаюся мобілізацією ув'язнених. Для прикладу: в 2022 році, і за словами адміністрації колонії, і за словами ув'язнених, 97–98% ув'язнених готові були йти воювати. Сьогодні, враховуючи всі обмеження, 15–20% ми зможемо набрати", - каже військовий.

Війна в Україні - останні новини

Військовий аналітик та історик Михайло Жирохов заявив, що Росія має можливості воювати десятиліття. Усі гроші, які РФ отримує від торгівлі з іншими країнами, вона буде скеровувати на військові потреби.  

Крім того, ворогу активно допомагає Китай. Державний секретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Пекін надає критично важливу підтримку.

"Так, 70% верстатів, які імпортує Росія, походять з Китаю. 90% мікроелектроніки надходить з Китаю, і це дозволяє Росії підтримувати свою оборонно-промислову базу, підтримувати військову машину, щоб продовжувати війну. Тож це має припинитися", - зазначив керівник американської дипломатії.

Вас також можуть зацікавити новини: