Не під силу навіть ППО Москви: аналітики розкрили особливості українських дронів FP-1

Ці безпілотники можуть нагадувати дрон типу "Лютий".

Українські далекобійні дрони вранці 7 липня провели успішну атаку по російському "Краснозаводському хімічному заводу", який знаходиться лише за 70 кілометрів від Москви. Аналітики Defense Express проаналізували такий удар ЗСУ, а також розповіли, завдяки яким дронам була проведена атака. 

Експерти нагадали, що цей завод більш відомий тим, що виготовляє патрони, зокрема у 12 калібрі та капсюлів. Однак відомо, що це підприємство також відповідало за спорядження гранат та виготовлення спеціального піротехнічного поліцейського оснащення. Своєю чергою з 2022 року цей завод міг почати випускати іншу подібну продукцію, до прикладу, спорядження бойових частин. 

"На наявних кадрах, що знімають місцеві, зафіксовано, як проліт дронів, так і їх успішні численні влучання по території заводу у Краснозаводську. Загалом нарахували до семи вибухів.  Саме завдяки цим кадрам також стало можливо ідентифікувати модель українських дронів, що були залучені до атаки. Мова йде про дрон FP-1, який публічно показали не так давно - лише у травні. Серед його оголошених характеристик - дальність польоту до 1600 км та бойова частина до 120 кг", - підкреслили у Defense Express.

Аналітики кажуть, що на відео цей дрон може бути схожий на "Лютий", адже їх було створено за двобалковою схемою, а також вони мають з'єднане перевернуте V-подібне оперення. Водночас FP-1 порівняно з "Лютим" має пряме широке крило та вузький фюзеляж. 

За словами експертів, ця атака є важливою через те, що "Краснозаводський хімічний завод" розташований у зоні прикриття московської системи протиповітряної оборони. Саме місто Краснозаводськ знаходиться біля так званого "Московського великого кільця" (кільцева дорога, яку збудували у 50-х роках для логістики позиційних районів ППО столиці СРСР). Тому з цих років вона залишається першою лінією системи ППО Москви. 

"Але попри це FP-1 не лише прорвався до цілі, яка знаходиться на північ від Москви, на наявних кадрах не видно та не чути роботу відповідних засобів ППО. Більше того, це вже не перша атака цього дрона по цьому району. Бо у ніч на 4 липня ці самі українські далекобійні дрони атакували "Научно-исследовательский институт прикладной химии" у місті Сергієв Посад, яке лише у 12 км від Краснозаводська", - нагадали у матеріалі.

За словами аналітиків, це означає, що йдеться про результат, коли українські БпЛА можуть постійно атакувати російські військові підприємства у Підмосков'ї. Тоді як FP-1 завдяки потужнішій бойовій частині вже може ефективно використовуватися проти схожих промислових об'єктів. 

Інші цікаві матеріали про українські дрони

Раніше у Defense Express розповіли, що Україна збільшила виробництво дронів на 900% за рік. Проте аналітичні центри Atlantic Council і Georgetown Security Studies Review зробили висновок, що попри зростання виробництва з 20 тисяч дронів на місяць влітку 2024 року до понад 200 тисяч одиниць зараз, Україна має перейти до довгострокових механізмів да додаткових інвестицій у нові технології. 

Водночас авіаексперт Анатолій Храпчинський розповів про покращення далекобійних дронів України. За його словами, удари українських дронів стали більш дієві і несуть тяжкі наслідки для країни-агресорки.

"Теза про те, що наші дрони несуть замало корисного навантаження, щоб завдати шкоди, вже спростована. Тому що ми бачили супутникові знімки заводів (мова про нещодавні атаки України на російські заводи "Купол", "Енергія") і там були і часткова втрата поверху, і зупинка виробничих потужностей. Тобто ми кажемо про те, що наші удари більш дієві і несуть насправді тяжкі наслідки для Росії", - запевнив Храпчинський.

Вас також можуть зацікавити новини: