
Удари українських дронів по об’єктах в РФ стали більш дієві і несуть тяжкі наслідки для країни-агресорки. Про це сказав в ефірі Radio NV колишній офіцер повітряних сил, нині заступник Генерального директора компанії із виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.
"Теза про те, що наші дрони несуть замало корисного навантаження, щоб завдати шкоди, вже спростована. Тому що ми бачили супутникові знімки заводів (мова про нещодавні атаки України на російські заводи "Купол", "Енергія") і там були і часткова втрата поверху, і зупинка виробничих потужностей. Тобто ми кажемо про те, що наші удари більш дієві і несуть насправді тяжкі наслідки для Росії", - зазначив Храпчинський.
За його словами, при цьому слід врахувати, що Росія і без цього має проблеми, що заважають випускати сучасну техніку. Якщо говорити саме про авіабудівництво, то, як зазначив Храпчинський, РФ активно намагається розбудовувати свої авіаційні заводи, зокрема в 2024 році будувала нові цехи. І в їхніх планах не тільки випуск цивільних літаків, а додатково є питання щодо відновлення стратегічної авіації.
"Але одна справа - будувати цехи, а інша справа – випускати вже безпосередньо літаки. Сама глибока проблема у Росії в авіабудівництві – це відсутність можливості забезпечувати літаки сучасними двигунами. Су-57 літає на двигуні, який був розроблений у 80-х роках. Тобто є технічна проблема, яка корінням йде у радянські часи. У радянському Союзі не могли щось запропонувати нове сучасне, вони постійно копіювали", - пояснив експерт.
За його словами, "шахед" розвивається лише тому, що технологію виробництва повністю передали росіянам.
"А от морський дрон наш скопіювати вони не змогли", - зауважив Храпчинський.
Експерт впевнений, що наша головна задача і надалі залишається – бити по виробництвах, по науково-дослідних інститутах для того, щоб Росія втрачала інтелектуальну частину цих виробничих потужностей.
"І їм буде складно. В них вже є нестача інженерів, нестача провідних науковців. Згадаємо, що програма модернізації ракет Х-59, Х-69 зупинилась після того, як був знищений російський інженер, який займався цим напрямком", - підкреслив Храпчинський.
Він також сказав про те, наскільки болючою для росіян є втрата чергових винищувачів Су-34 в результаті ударів України по аеродрому в Волгоградській області.
"Щоб зрозуміти, що значить для Росії втрата 4-х літаків Су-34 звернемось до цифр. За час повномасштабного вторгнення Росія втратила близько 60-70 таких літаків. В період з 2004 по 2024, тобто за 20 років Росія побудувала всього 155 літаків Су-34. Тобто ми розуміємо, що майже половину вони втратили за три роки під час війни в Україні", - прокоментував Храпчинський.
Він зауважив, що наразі росіяни продовжують випускати ці літаки і протягом трьох років війни було випущено близько 10-12 літаків.
"Тобто в принципі можна сказати, що ми швидше утилізуємо ці літаки, ніж Росія може виготовляти", - сказав експерт.
Крім того, Храпчинський нагадав, що в росіян є втрати бортів і просто з технічних причин. Тобто є ще й технічні проблеми, які пов’язані з можливістю готувати літаки до бойових вильотів.
"Тому в принципі тенденція дуже добра для нас. Але тим не менш, треба продовжувати "допомагати" росіянам гинути і за рахунок от таких ударів по аеродромам, які здійснюються зараз з боку Сил оборони", - підкреслив він.
Удари по російських тилах
Як повідомляв УНІАН, крім того, що Україна завдає ударів по складах боєприпасів ворога та пунктах управління армії окупантів, атакуються також підприємства росіян, що забезпечують війну проти України. Зокрема повідомлялось, що 1 липня дрони СБУ вразили завод "Купол" в Іжевську, який виробляє елементи зенітно-ракетних комплексів "Тор" та "Оса", а також безпілотники для армії РФ. Відстань до цілі – понад 1300 кілометрів.
Сьогодні вночі був атакований російський завод "Енергія" в місті Єлєц, Липецької області. Керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко зауважив, що підприємство долучено до виготовлення крилатих ракет, комплексів "Іскандер". За його словами, "Енергія" - це одна з критичних цілей для Росії.
Трохи раніше, 27 червня, стало відомо, що на відстані за 500 км від підконтрольної Україні території зазнав удару російський аеродром Маринівка у Волгоградській області.
За попередньою інформацією Генштабу ЗСУ, було уражено чотири літаки Су-34 та технічно-експлуатаційну частину - місце, де проходить обслуговування та ремонт різних бойових літаків.