У величезних США буцімто майже немає мсць для тренування українських пілотів F-16 / фото US Air Force

Ситуація з підготовкою українських пілотів на F-16 свідчить, що Білий дім тихцем саботує принаймні посилення авіаційної складової ЗСУ. Про це пише Kyiv Post.

Посилаючись на "добре обізнане" джерело в уряді США, видання стверджує, що Україна має 30 пілотів із кваліфікацією, яка достатня для участі в тренувальній програмі F-16 в США. Однак спільними зусиллями США та Європа найближчим часом випустять лише 15-20 українських пілотів, навчених на цей тип літака. Це при тому, що самих F-16 очікується близько 60 одиниць в найближчий час. 

"Це жахливе співвідношення кількості екіпажів і літаків", – наголошує Kyiv Post. 

Відео дня

Пентагон стверджує, що не може швидко навчити багато українських пілотів буцімто через брак тренувальних майданчиків – усі вже завантажені. На думку авторів публікації, Вашингтон не міг не знати про цю ситуацію, коли давав згоду на поставки Україні винищувачів F-16. І зважаючи на вміння Пентагону планувати свої дії, за бажання ситуацію можна було б якось вирішити.

"Можливо, ці неадекватні темпи підготовки пілотів є причиною того, чому Зеленський оголосив про угоду щодо французького винищувача. Макрон планує доставити Mirage 2000, навчити екіпажі і технічний персонал за шість місяців. Якщо це правда, то це буде чорною плямою на адміністрації Байдена", – наголошує Kyiv Post.

На думку автора публікації, риторика адміністрації Байдена щодо F-16 для України не відповідає її власним діям. Зокрема вказується на ряд показових прикладів:

  • в минулому Білий дім відмовляв Україні в передачі F-16, виправдовуючись брехливими твердженнями;
  • Байден дав дозвіл на передачу європейцями F-16 лише, коли голландці та датчани почали діяти першими;
  • США не дають жодного F-16 із власних запасів, хоча на зберіганні у хороших умовах Пентагон має понад 300 цих літаків, з яких принаймні дві ескадрильї можна надати Україні;
  • Байден сам запропонував, а потім відклав навчальні програми на F-16 для українських пілотів.

"Керівництво США грає в Джекіла і Хайда. Для громадськості вони повторюють наратив "повної підтримки" України. Однак за зачиненими дверима підтримки бракує. Мабуть, не дивно, що Зеленський вітає французьку пропозицію Mirage 2000", – пише Kyiv Post. 

Проблеми із підготовкою пілотів на F-16 

Як писав УНІАН, українські посадовці вимагають від США та інших країн посилити підготовку пілотів для винищувачів F-16. Київ наголошує, що чинна програма не випускає достатньої кількості льотчиків для керування винищувачами, які незабаром отримають ЗСУ.

Адміністрація Байдена повідомила Києву, що в її програмі тренувань, які проходять в Арізоні, не вистачає місць, щоб прийняти більше ніж 12 пілотів одночасно. Дві інші установи в Данії та Румунії мають подібну проблему.

Вас також можуть зацікавити новини: