КНДР заявляє, що випробувала крилаті ракети з «надвеликими» боєголовками / скріншот

Північна Корея заявляє, що випробувала крилаті ракети з "надвеликими" боєголовками та новий тип зенітної ракети. Про це пише Sky News.

Видання зазначає, що ці випробування відбулися в момент, коли, за словами аналітиків, зенітно-ракетні технології є сферою, де Північна Корея може отримати вигоду від поглиблення військової співпраці з Росією. Зокрема, дві країни об’єднуються перед лицем їхньої окремої конфронтації зі США, що посилюється.

"Це сталося через день після того, як військові Південної Кореї заявили, що зафіксували запуск КНДР кількох крилатих ракет у води біля її західного узбережжя", - йдеться у статті.

Відео дня

При цьому офіційне центральне інформаційне агентство Північної Кореї не уточнило кількість випробуваних ракет або подробиці їх роботи, але зазначило, що крилаті ракети мали "надвеликі" боєголовки і були випробувані в рамках "звичайної діяльності" країни з військового розвитку та не впливали на безпеку її сусідів.

"Крилаті ракети належать до зростаючої колекції північнокорейської зброї, призначеної для подолання регіональної протиракетної оборони. Вони доповнюють величезну лінійку балістичних ракет країни, включаючи зброю великої дальності, націлену на континентальну частину Сполучених Штатів", - пишуть автори.

Видання нагадує, що у січні Північна Корея провела два випробування нової крилатої ракети, призначеної для запуску з підводних човнів, що лідер Кім Чен Ин назвав значущим кроком на шляху до своєї мети створення військово-морського флоту з ядерним озброєнням.

"КНДР також провела випробування крилатої ракети великої дальності, яку вона описала як здатну нести ядерну зброю та здатну охоплювати радіус дії до 1240 миль, що потенційно може зробити військові бази США в Японії доступними. Ці випробування крилатої ракети відбулися після запуску нової твердопаливної ракети середньої дальності 14 січня, що підкреслило зусилля Північної Кореї розвинути зброю, яка могла б націлитися на бази США у Тихому океані, включаючи військовий центр Гуам", - додають автори статті.

Вони резюмують, що довгострокова мета лідера КНДР Кім Чен Ина полягає в тому, щоб змусити США прийняти ідею Північної Кореї як ядерної держави й домовитися про поступки в безпеці та "послаблення санкцій з позиції сили".

Ракети КНДР і війна в Україні

Наприкінці січня РФ вдарила по Києву балістичною ракетою з КНДР. Її уламки були знайдені жителями столиці, які сфотографували її.

Раніше розвідка Сполучених Штатів Америки повідомила, що на новорічні свята Росія вдарила по Україні балістичними ракетами від КНДР.

Вас також можуть зацікавити новини: