Україна планує знищити унікальний російський радар дальністю 3000 кілометрів / ілюстративне фото Вікіпедія

Українські безпілотники вже вдруге атакували російську загоризонтну радіолокаційну станцію (ЗГРЛС) "Контейнер" у Ковилкіно, Республіка Мордовія, що розташована за майже 700 кілометрів від кордону. Як пише Forbes, минулого тижня українці вже намагалися вразити безпілотниками цей радар, але промахнулися. 17 квітня вони повторили спробу - більш успішно.

"Те, що українцям довелося спрямувати на "Контейнер" не один безпілотник, підкреслює, наскільки складно завдати удару по радару, який перебуває за сотні миль від українських кордонів, і чиї компоненти розкидані на великій території. Не варто очікувати, що "Контейнер" буде легко знищено. Українці продовжать завдавати ударів по унікальному радару", - пише Forbes.

Хоча загоризонтний радар не настільки точний, як звичайний, проте завдяки дальності своєї дії він невразливий для всіх видів ударної зброї, окрім найбільш далекобійної, якою володіють небагато країн.

Відео дня

Але Київ зміг розробити абсолютно нові види ударних безпілотників великої дальності, які проникають на територію Росії на відстань до 1000 кілометрів, завдаючи ударів по авіабазах, штабах, нафтосховищах і стратегічних підприємствах.

"Поки що рано говорити про те, чи завдав наліт безпілотників шкоди "Контейнеру" і наскільки серйозної. Навіть перекидання однієї або декількох приймальних веж не вивело б радар з ладу остаточно. Якщо українці були розумними, досвідченими і удачливими під час планування і проведення рейду, вони могли націлитися на центр управління радаром, без якого вежі не приносять користі", - зазначають у Forbes.

Після двох нальотів за тиждень можна з упевненістю сказати, що українці сповнені рішучості якщо не знищити, то придушити "Контейнер", пише видання. Зазначається, що, найімовірніше, це частина ширшої стратегії, спрямованої на те, щоб зробити повітряний простір України безпечнішим для українських військових літаків, включно з F-16, і водночас засліпити російські системи ППО від нальотів безпілотників.

ЗГРЛС "Контейнер" - що відомо

Загоризонтна радіолокаційна станція (ЗГ РЛС; англ. Over-the-horizon radar, OTHR) - радіолокаційна станція, здатна виявляти цілі на дуже великих відстанях, зазвичай від сотень до тисяч кілометрів, за межами горизонту радіолокації - це межа дальності для звичайного радара.

Загоризонтна радіолокаційна станція "Контейнер", що має дальність виявлення повітряних цілей до 3 тисяч кілометрів і вартістю 110 мільйонів доларів, - єдиний російський загоризонтний радар, спрямований на захід для моніторингу європейського повітряного простору. Інші радари спрямовані на північ із російської Арктики.

17 квітня дрони-камікадзе ЗСУ вже вдруге атакували 590 окремий радіотехнічний вузол військової частини 84680 у місті Ковилкіно (Мордовія), де розташована ЗГРЛС "Контейнер". За словами місцевих жителів, вибухи вони чули приблизно о 9-й ранку. Також у мережі публікували відео, на яких можна побачити дим на місці РЛС "Контейнер" після влучання безпілотника.

Вас також можуть зацікавити новини: