ЗСУ успішно полюють на російські дрони / фото Генштаб ЗСУ

Українські військові навчились знищувати російські розвідувальні БПЛА за допомогою модифікованих FPV-дронів. 

"Українці почали часто збивати наші крила. Це надто тривожний сигнал. Від таких дій не гинуть люди, але наслідки можуть бути серйознішими, ніж від постачання десятків "абрамсів", — написав російський військкор Олександр Харченко у своєму Telegram-каналі.

За його словами, це може відкинути росіян на покоління назад, коли ЗС РФ боротимуться у "двовимірному просторі", тоді як українці вестимуть війну в 3D. Допомагає ЗСУ й те, що FPV-дрони дешевші за розвідувальні безпілотники і ними можна замінити іншу зброю.

Відео дня

Харченко розповів, що FPV-дрони можуть розганятись до 500 км/год, в результаті чого ворожі БПЛА, зокрема й "герань" у небезпеці. Пожалівся воєнкор і на те, що українські захисники планують збивати ворожі ударні вертольоти, коли ті підлітатимуть близько до передової.

"Ще однією перевагою дронів-винищувачів є їх мобільність та непомітність. Для їх застосування не потрібні багатотонні машини, які за сучасних умов неможливо сховати. Двоє людей на мотоциклах — це вже засіб ППО, який дуже важко виявити", — пояснив він.

На думку Харченка, найнебезпечнішим є те, що українці налагодили систему виявлення й ураження ворожих дронів. Без них FPV-дрон на висоті в декілька тисяч метрів не зможе знайти ціль. При цьому самим росіянам нема чим захистити свої "крила".

Війна в Україні - останні новини

За даними Генштабу, найнапруженіша ситуація зараз на Покровському напрямку, окупанти намагаються прорвати наші оборонні рубежі неподалік Новоолександрівки, Євгенівки, Сокола та Уманського.

Водночас у Серебрянському лісництві на Луганщині є просування Сил оборони. Підрозділи бригад просунулись на 1 км в глибину та на 2 км по фронту, чим завершили один з етапів наступальних дій на своєму напрямку.

Крім того, Сили оборони відкинули противника від населеного пункту Липці в Харківської області.

Вас також можуть зацікавити новини: