Експерт вважає, що від цих літаків для України буде занадто багато проблем/ фото wikipedia.org

Днями у ЗМІ з'явилася інформація, що Аргентина планує передати Україні французькі штурмовики Super Etendard. Згідно з повідомленнями аргентинської преси, з цього приводу тривають активні переговори між Аргентиною, Францією та США. Водночас, як зазначає експерт Олександр Коваленко, ця новина - не привід для бурхливої радості, і на це є кілька причин.

По-перше, зазначає Коваленко, аргентинські Super Etendard небоєздатні, і якщо їх і передадуть Франції, а потім Україні, то попередньо вони повинні будуть пройти серйозний ремонт.

По-друге, в Аргентини є всього 5 штурмовиків Super Etendard. Як підкреслює експерт, з них не вийде навіть ескадрильї, але при цьому на них потрібно буде окремо готувати пілотів, персонал та інфраструктуру.

Відео дня

Також, зазначає Коваленко, Super Etendard загалом непогані штурмовики, але для свого часу і для свого функціоналу, насамперед як літак, що застосовується проти морських і берегових цілей.

"Однак за своїми характеристиками, він поступається, наприклад, тому ж Mirage 2000, так само як і за застосуванням. Своєю чергою, Mirage 2000 кращий за Super Etendard не тільки за ТТХ, а й за використовуваною номенклатурою озброєнь, можливою передачею кількісно і в справному стані, перспективою кількісного розширення наступних передач", - пише експерт.

І останній момент, на який звертає увагу експерт - це перспективність літака.

"Mirage 2000 являє собою багатофункціональний винищувач, який у перспективі може замінити фронтовий бомбардувальник Су-24, як носій крилатих ракет StormShadow і Scalp EG та низки інших засобів ураження, недоступних для застосування Super Etendard без відповідної модернізації. З чого можна говорити про перспективу в питанні отримання Mirage 2000 і відсутності її як такої при отриманні Super Etendard", - зазначає він.

Тому, за словами експерта, виникає питання, чи має Україна зацікавитися, "цею кульгавою качкою, яка самій Аргентині явно не потрібна від слова зовсім".

Бойові літаки від Аргентини - що відомо

Видання Infobae.повідомило, що Аргентина веде активні переговори з Францією про передачу Україні п'яти літаків Super Etendard.

Наразі винищувачі зберігають на військово-повітряній базі в Пуерто-Бельграно. Для нормальної експлуатації їм необхідні піропатрони, які дадуть змогу пілотам катапультуватися в разі потреби. Через ембарго, яке запровадили британці внаслідок Фолклендської війни, Аргентина не має доступу до них.

Вас також можуть зацікавити новини: