Андрій Рижено розповів про проблеми зі збиранням "Калібрів" у росіян / колаж УНІАН, фото facebook.com/andrii.ryzhenko.5, Міноборони РФ

Російські окупаційні війська вже давно не використовують під час атак по Україні ракети "Калібр" у великій кількості – не виключено, що в Росії проблеми з їх збиранням. Про це повідомив капітан 1 рангу запасу ВМС Андрій Риженко.

В ефірі телеканалу "Ми – Україна" він нагадав,що останній масований обстріл ракетами "Калібр" був ще у серпні 2023 року. Після цього росіяни їх застосовували в окремих випадках і у маленькій кількості. 

"Чому така ситуація? Проходила в ЗМІ інформація, що зʼявилися проблеми зі збиранням ракет "Калібр" в Росії. Знаємо, було там багато чіпів, які завозили за сірими схемами з країн Заходу, і зараз нібито з цим проблеми в росіян. Кількість нових таких ракет стала набагато меншою. Тому вони їх тримають, я так розумію, для якихось дуже важливих завдань, які вони там перед собою ставлять", – пояснив Риженко.

РФ майже не обстрілює Україну "Калібрами": що кажуть у ЗСУ

Попри те, що зараз основними кораблями Чорноморського флоту РФ є ракетоносії, пуски ракет "Калібр" по території України останнім часом майже не фіксуються.

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук зауважив, що єдиний підтверджений за останні тижні залп фіксувався у середині лютого – під час атаки після знищення корабля "Цезар Куніков". За його словами, причина того, що росіяни не застосовують "Калібри" полягає в поганій військовій логістиці.

Вас також можуть зацікавити новини: