В Україні фронт не обвалюється через дефіцит снарядів, запевнив Олександр Півненко / Колаж УНІАН, фото скріншот, фото facebook.com/ukroboronprom

Порівняно з росіянами, для України питання снарядного голоду стоїть завжди гостро, хоча ситуація не настільки критична - фронт не обвалюється.

Про це заявив командувач Національної гвардії України Олександр Півненко. У коментарі LIGA.net він сказав:

"Порівняно з росіянами (питання снарядного голоду стоїть - УНІАН) - завжди гостро. Не скажу, що зараз ситуація дуже критична. Хоча досі важка. Але фронт не обвалюється".

Відео дня

На деяких напрямках фронту Україна показує просування завдяки нормальному плануванню з боку командування, сказав глава Нацгвардії. Водночас деякі напрямки потребують більшої підтримки військового керівництва - людям важливо розуміти, що вони не покинуті, їздити до них, спілкуватися, нагороджувати за заслуги, пояснив Півненко.

Окремим кейсом він прокоментував питання корупції в армії. За його словами, нічого скандального ніхто не приховує, деякі історії дійсно можуть бути, але з проблемою борються. Корупцію намагаються нейтралізувати в зародку, ще на початковому рівні, акцентував Півненко.

Найгірша історія в боротьбі з корупцією - це закупівлі для військових, визнав він. "Тут просто легше не закуповувати, ніж закуповувати. Тому що так чи інакше можуть бути певні ризики. Ми все максимально контролюємо", - сказав військовий.

Півненко заявив, що бачить своє майбутнє в Україні - йому як командиру буде соромно, якщо в Нацгвардії за його керівництва буде поширюватися корупція. Він уточнив: "Якщо були певні випадки - їх передали в ДБР, все відпрацювали".

Артилерія голодує без допомоги США - думка західних ЗМІ

Сполучені Штати Америки все ще на середині процесу ухвалення законопроекту про допомогу Україні вартістю 60 мільярдів доларів. Як оцінив CNN, українська артилерія вже кілька місяців голодує - допомога американців стане величезним моральним підйомом для ЗСУ. Зараз співвідношення пострілів 10 до одного на користь Росії, як раніше заявляв президент Зеленський.

Як відомо, о 20:00 Сенат США починає роботу над пакетом допомоги для України. Український нардеп Железняк говорив, що або завтра рано вранці (за Києвом), або післязавтра наш пакет допомоги буде точно ухвалений і переданий на підпис Байдену.

Вас також можуть зацікавити новини: