Коваленко пояснив, яка кількість снарядів потрібна Україні для війни / колаж УНІАН, фото Олександра Коваленка, facebook.com/ukroboronprom

Для того, аби досягти паритету, а в деяких випадках і домінування над російськими окупаційними військами, Україні необхідно біля 3,5-4 млн снарядів усіх калібрів на рік. Таку оцінку дав військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

"Для того, щоб повернутися на якийсь більш-менш такий рівень протидії російським можливостям, нам потрібно повернутися до показника близько 7000 пострілів на добу. Тобто це 210 000 пострілів на місяць, у нас повинно бути в запасі. Якщо ми хочемо вийти на паритет, та навіть в деяких випадках домінування, ми повинні вийти на показник 10 000 пострілів на добу і більше", – сказав він у коментарі LIGA.net.  

Він наголосив, що для партитету із противником Україн має щомісяця отримувати від партнерів 300 000 боєприпасів. При чому потреба є в різних калібрах: як 155-му, так і 152-му, 122-му та 105-му. Потрібні також танкові постріли, реактивні снаряди тощо. 

Відео дня

Самостійно Україна може виробляти боєприпаси калібру 152-го, 122-го та 120-го калібру. Також підприємства намагаються виробляти снаряди 155-го калібру, проте для виходу на самозабезпечення обсягів на сьогодні критично недостатньо.

Боєприпаси для України: це варто знати

До кінця березня Європейський Союз планує поставити в Україну майже 170 тисяч снарядів, яких потребує українська армія. Брюсель працює над збільшенням обсягів поставок. Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Водночас президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що обіцяний мільйон снарядів калібру 155 мм доставлять в нашу країну до кінця поточного року.

Вас також можуть зацікавити новини: